İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beyoğlu/Kadımehmet Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962364
Şehir : İstanbul / Beyoğlu
Semt-Mahalle : KADIMEHMET EFENDİ MAH. / KASIMPAŞA
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/80 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
270,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
17.05.2019 10:30
Satış Yeri
:
 İstanbul 10. icra müdürlüğü mezat salonu 1. kat, b3-136 numaralı oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2018/80 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN

Özellikleri: Satışa konu taşınmaz; İstanbul il, Beyoğlu ilçesi, Kadımehmet mahallesi, 1409 ada, 22 parsel sayılı,1444,00 m2 yüzölçümlü ana taşınmaz niteliği "kargir apartman" 36/192 arsa paylı 3. Normal kat, 5 numaralı, bağımsız bölüm niteliği mesken durumundaki taşınmaz arda caddesi no:33 adresinde yer almaktadır.

Haşimi emir osman camii zindan arkası mezarlığı okmeydanı eğitim ve araştırma hastanesi piyale paşa ilkokulu kuzey deniz saha komutanlığı taşınmazın çevresindeki önemli röper noktalarıdır taşınmaz donanma caddesine 300 metre piyalepaşa bulvarına 600 metre fişekhane deresi caddesi caddesi ne 670 metre kulaksız caddesi ne 370 metre mesafededir.taşınmaz bulunduğu noktadan yürüyerek toplu taşıma araçları ulaşmak mümkündür taşınmazı arka cephesinden haliç manzarasına sahip olması donanma caddesi ne şehrin kasımpaşa beyoğlu karaköy gibi önemli ticaret alışveriş turizm kültür merkezlerine yakınlığı ve buralara kolayca ulaşımının sağlanabilmesi sebebiyle konumundan ötürü cazip konumdadır. Gayrimenkulun bulunduğu semt ve alt ve alt ortagelir grubuna hitap etmektedir.

Ana taşınmaz BAK sistem tarzında inşa edilmiştir 1 bodrum zemin ve 4 normal kattan ibarettir 2.sınıf malzeme ve işçcilikle inşa edilmiştir.bina cephesi sıvalı ve boyalıdır.bina giriş kapısı buzlu camlı demir doğrama kapıdır bina girişinde zeminler ve merdiven sahanlıkları karo kaplama duvarlar plastik boyadır merdivenlerde korkuluklar demir doğramadır.

Dava konusu taşınmaz salon 2 yatak odası antre hol mutfak banyo- wc ve iki balkon bölümlerinden ibarettir taşınmaz yerinde yapılan ölçümlere göre toplam 73,00 m2 net kullanım alanına sahiptir zeminler salon ve odalarda laminat parke kaplamaantre hol mutfak ve banyo-wc seramiktir.mutfakta tezgah arkası banyo ve wc de duvarlar fayans kaplıdır.duvarlar salon odalar antre ve holde saten boya yapılmıştır.tavanlarda kartonpiyer süslemeler mevcuttur daire kapısı çelik kapı iç kapılar ahşap kapıdır penceler çift camlı pvc pencere sistemidir.
İmar Durumu : Beyoğlu belediye başkanlığı imar ve şehircilik müdürlüğü'nün 12.02.2018 tarih ve 1296 yevmiye nolu yazılarında; Beyoğlu ilçesi, Kadımehmet mahallesi, 1409 ada, 22 parsel no da kayıtlı, kat mülkiyetli, 144.00 m2 yüzölçümlü, ana taşınmaz niteliği kargir apartman olan taşınmazda, 36/192 arsa paylı, mesken nitelikli 3. Normal kat, 5 nolu bağımsız bölüm.
Kıymeti : 270.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
2. Satış Günü : 17/05/2019 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : İstanbul 10. icra müdürlüğü mezat salonu 1. kat, b3-136 numaralı oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/80 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR