BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde site içerisinde 183 m² 3 + 1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01155775
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
: 183
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Merkezi Sistem
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 25.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/3297 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
330,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.06.2020 10:40
İkinci Satış Günü
:
26.06.2020 10:40
Satış Yeri
:
Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2019/3297 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri :satışa konu taşınmaz; tapunun Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, 1878 ada, 3 parselde kayıtlı, olup, adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Erenler Caddesi, Anadolu Caddesi No: 22/5 Kalekent E1 Blok, K: 3, D: 30 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, mutfak, koridor, koridor üzerinde üç yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu, ebeveyn yatak odası giyinme alanı, iki balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminat parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc’dir. Bina ortak alanları granit mermer, merdivenler mermer, korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma merkezi sistemle sağlanmaktadır. Daire takriben brüt 183,77 m2 kullanım alanına sahiptir. Blokta biri yük asansörü olmak üzere toplam 3 asansör bulunmaktadır. Daire site içerisinde yer almakta olup, güvenlikli girişe, düzenli bir bahçeye, süs havuzlarına, dinlenme ve yürüme alanlarına, çocuk parklarına, kamelyalara ve katlı kapalı otopark imkanına sahiptir. Satışakonu taşınmaz yerleşime yeni açılan, hızlı gelişim gösteren bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde halen devam etmekte olan önemli alışveriş merkezi inşaatları bulunmaktadır. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla imkan dahilindedir. Parselin çevresi bloklarla çevrili olup, bloklar kısmen caddeye, kısmen avluya cephelidir. Blokların çevrelediği avlu şeklindeki alan, kapalı otopark, peyzajı yapılı bahçe, yürüyüş, çocuk oyun alanı ve dinlenme alanı şeklinde kullanılmaktadır. Benzer şekilde; diğer yapı adaları da çocuk parkları, kapalı otoparklar ve bakımlı bahçelere sahiptir. Binaların bulunduğu alandan Migros, Uyum, Onur gibi alışveriş merkezlerinin araçları geçmektedir. Komşu parsellerini Pınar Kule, Jetpa gibi toplu konut alanları teşkil etmektedir. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kalekent toplu konut alanı, Beykent ile irtibatlı ana bulvarı, kapalı otoparkları, düzenli ve bakımlı bahçe alanları ile günümüzde rağbet gören bir yerleşim alanıdır. Daire site içerisinde yer almakta olup, güvenlikli girişe, düzenli bir bahçeye, süs havuzlarına, dinlenme ve yürüme alanlarına, çocuk parklarına, kamelyalara ve katlı kapalı otopark imkanına sahiptir.
Yüzölçümü : 13.238,51 m2
Arsa Payı : 24/10000
İmar Durumu : Büyükçekmece Belediye Başkanlığının bir başka dosya için tanzim ettiği 4.12.2017 tarihli yazısına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 1878 ada, 1 no.lu parselin, 09.06.2011 tarihinde onaylanan uygulama imar planında, ayrık nizam 5 kat Taks: 0.25 konut olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 330.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 01/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
2. Satış Günü : 26/06/2020 günü 10:40 - 10:45 arası
Satış Yeri : Ekinoba Mh.,Lohdra Asfaltı yan Yol N:107 Çanakkale sk.,AY Merkez karşısı BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/3297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR