BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde dubleks daire daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01038407
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 10.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3260 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
370,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.10.2019 10:20
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 10:20
Satış Yeri
:
BELEDİYE MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/3260 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI
İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi Kavaklı ( Beylikdüzü)mah. 562 ada, 5 parselsayılı, 990,66 m2 yüzöllçümlü, 60/1000 arsa paylı, ana taşınmaz niteliği arsa olan A blok 2. Normal kat, 9 bağımsız bölüm nolu çatı piyesli mesken
Özellikleri: Satışa konu taşınmaz; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, Cengizhan Sokak, No:4/1, Lalegül Evleri’nde kain, 562 ada, 5 nolu parselde kayıtlı A Blok binanın, 2. Normal katta, 60/1000 arsa payına tefrikli (9) nolu Çatı Piyesli Mesken’in tamamıdır.
Ana Gayrimenkul :Söz konusu parsel üzerinde bulunan 2 adet blok Lalegül Evleri olarak adlandırılmıştır. Site çevre duvarı mevcut olup, kameralı güvenlik sistemi ve bakımlı peyzaj düzeni bulunmaktadır. Taşınmaz konum olarak Batı Trakya Bulvarı ile İnkılap Caddesi arasında bulunup, Kavaklı mahalle merkezinin 700 m güneyinde yer almaktadır. D-100 Karayolu ve Metrobüse 5,2 km, Migros AVM’ye 5 km ve sahile 2,5 km mesafede yer almaktadır.Yakın çevresinde benzer nitelikte siteler, konut amaçlı kullanılan yapılar ve boş parseller bulunmaktadır. Taşınmaz gelişmekte olan bölgede yer almaktadır. Kavaklı İlk ve Ortaokulu, cami ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Blok; 2 Bodrum+Zemin+2 Normal+Çatı katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok yeni inşa edilmiş olup takribi 3 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır. Kapalı otopark alanı bulunmaktadır.
(9) Numaralı Çatı Piyesli Mesken : A Blok binanın 2. normal + Çatı katında ve kuzey batı cephesinde yer almaktadır. Kiracı tarafından kullanılmaktadır.
3. normal katı ;83,00 m2 brüt alanlı olup 2 adet oda, salon, mutfak, banyo, balkon ve fransız balkonu hacimlerinden oluşmaktadır.
Çatı piyesi : Mahallinde 47,00 m2 brüt alanlı olup ayrıca 13,00 m2 alanlı teras bulunmaktadır. 1 adet oda, banyo, hol ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Çatı piyesinden bina sahanlığına bakan bir pencere bulunmaktadır.Çatı piyesi projesinde 28,00 m2 brüt alanlı olup ayrıca 22,38 m2 teras bulunmaktadır.
Malzeme özelliği olarak ;Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerli, salon tavan kenarları asma tavan, banyo tavanı taş yünü asma tavan olup, çatı kat tavanı ahşap lambridir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifiye malzemesi olarak duşakabin, klozet ve hilton lavabo bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar ahşap panel, dış kapı çeliktir. Isıtma amaçlı olarak kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Ara merdiven ahşap olup, alüminyum doğrama korkuluk bulunmaktadır. Daire bakımlı olup, standart malzeme özelliklerine sahiptir.
Çatı Piyesli Meskenin Brüt alanı : 143,00 m2 , Net kullanım alanı : 106,58 m2 dir.
Yüzölçümü : 990,66 m2
Arsa Payı : 60/1000
İmar Durumu :Beylikdüzü Belediye Başkanlığı, İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14.08.2018 tarih, 773099 sayılı yazısına göre; İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, 562 ada, 5 nolu parsel, İ.B.B. Başkanlığı tarafından 21.01.2007 onay tarihli 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında, Taks:0.30, Ayrık Nizam, 3 Kat yapılaşma şartı ile “Konut” alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 370.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibi
1. Satış Günü : 01/10/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 01/11/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MEZAT SALONU-EKİNOBA MAH. LONDRA ASFALTI YAN YOL NO ( 107 ) ÇANAKKALE SOK. AY MERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3260 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR