BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 4+1 dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00890313
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Oda Sayısı : 4+1
: 158
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 08.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/338 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2019 14:50
İkinci Satış Günü
:
31.01.2019 14:50
Satış Yeri
:
Adliye Ek binası yanı Büyükçekmece/İSTANBUL -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/338 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz, tapunun Beylikdüzü İlçesi, Gürpınar Mahallesi, Gürpınar Mevkii, 1612 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı, 22.943,05 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerindeki yanda fotoğrafı görülen 27B dış kapı numaralı, 9A blokta, 12. katta yer almaktadır. 64 bağımsız bölüm numaralı ve 44/22943 arsa paylı taşınmaz adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde, Kafkas Caddesi üzerindeki Ekşioğlu Akkent Şelale Evleri Sitesinde yer almaktadır.
Satışa konu taşınmazın yer aldığı site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla da mümkündür. Devlet Karayoluna nispi uzaklıktadır. Güvenlik kontrollü girişi bulunan site içerisinde çocuk parkları, kapalı otoparklar, açık ve kapalı yüzme havuzu, gölet, yapay şelale, kafeterya, sauna, fitness center, basketbol sahası vs. gibi sosyal donatılar bulunmakta olup sitenin bahçe peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır. Sitenin yakın çevresinde Belediye Konakları ve Flora City Sitesi, Neşe Sever İlk Öğretim Okulu, Beylikdüzü Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Nazime Emriye Uzun Cami mevcuttur. Sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Çevresinde konut ve sanayi tipi yapılaşmalar bulunmaktadır. Site birçok banka şubesinin, Beykent Üniversitesinin yer aldığı Beykent adlı yerleşim alanına nispi uzaklıktadır. Sitenin önünde otobüs durağı mevcuttur. Yerinde yapılan incelemede, blok bodrum+ zemin+ 12 adet normal kat+ çatı katından oluşmakta olup betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı site girişinde güvenlik noktası bulunmaktadır. Blokta çift asansör bulunduğu tespit edilmiştir. Blok yangın merdivenlidir. Blokta, ortak merdiven mahalleri mermer kaplı olup merdiven korkulukları ferforje demirden mamuldür. Açık otopark imkanlıdır.İnceleme günü taşınmazın mesken olarak kullanıldığı, kapısı çalınmakla beraber kapıyı açan olmamıştır. Bu nedenle taşınmazın iç mekan özellikleri çevreden sorularak mimari şekli ve alanı ise İlgili Belediyesindeki mimari projesi incelenmek suretiyle belirlenmiştir. Buna göre, tapu kaydı itibariyle mesken nitelikli olan, fiili durumu çatı piyesli mesken olan ve projesinde de çatı piyesli mesken olan taşınmazın projesine göre; alt katta; hol, salon, wc, 1 adet balkon ve 1 adet oda, üst katın ise; hol, 1 adet banyo+ wc, 1 adet balkon, birisi ebeveyn banyolu 3 adet yatak odası bölümlerinden oluşmaktadır. Mesken net 153,85 m2 kullanım alanlıdır. Islak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır. Dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal çift camlıdır. Meskende doğalgaz bulunmaktadır. Isıtma sistemi buna uygun doğalgaz kombidir.
Yüzölçümü : 22.943,05 m2
Arsa Payı : 44/22943
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 01/02/2018 tarihli imar durumu yazısında; Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 1612 ada, 1 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında Emsal: 2,00/ Hmaks: 24,50 m/ konut alanı ve kısmen park alan olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/01/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
2. Satış Günü : 31/01/2019 günü 14:50 - 14:55 arası
Satış Yeri : Adliye Ek binası yanı Büyükçekmece/İSTANBUL -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/338 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR