BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 3+1 icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01003818
Şehir : İstanbul
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNLÜK EVRENSEL 26.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4469 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
480,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
09.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2018/4469 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz; tapunun Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu İmar Mahallesi, 113 ada 1 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü Yakuplu Mahallesi, Selanik Caddesi, No:1/3, Liv Garden Sitesi, C Blok, K:8, D:15 adresinde yer almaktadır.Keşif tarihinde daire kapası kapalı olduğundan özellikleri Beylikdüzü Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tesbit edilmiş olup. Buna göre; dairenin plan itibariyle; giriş holü, koridor, salon, mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc?dir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada asansör mevcuttur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Proje kapak sayfasına göre; daire brüt 141,55, net 121,85 m2 kullanım alanına sahiptir. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. Daire site içerinde yer almakta olup, güvenlikli girişe, bakımlı bahçeye, kamelyaya, çocuk oyun alanına, açık yüzme havuzu ve açık otopark imkanına sahiptir.Satışa konu taşınmazın bulunduğu bina konut yerleşim alanında yer almaktadır. Çevresinde yapımı halen devam etmekte olan önemli toplu konut inşaatları bulunmaktadır. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla imkan dahilinde olup, E 5 asfaltına ve metrobüs duraklarına nispi mesafededir. Kıymet takdirine konu taşınmaz site içerisinde kalmakta olup, civar yapı adalarını benzer konut binaları ile çevrili olduğu görülmektedir. Binanın bulunduğu caddeden alışveriş merkezlerine ait servis araçları geçmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadırlar.
Adresi : Yakuplu Mahallesi, Selanik Caddesi, No:1/3, Liv Garden Sitesi, C Blok, K:8, D:15 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 5.910,00 m2
Arsa Payı : 74/5400
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Yakuplu Revizyon uygulama imar planında; Taks: 0.10, Kaks: 1.00, bloknizam 10 kat konut alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 480.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 08/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 09/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4469 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/05/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR