BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 2+1 55 m² daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01153138
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : BÜYÜKŞEHİR MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 2+1
: 55
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 20.03.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2083 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
245,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.05.2020 15:15
İkinci Satış Günü
:
03.06.2020 15:15
Satış Yeri
:
MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2019/2083 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: İstanbul, Beylikdüzü, 862 Parsel, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahalle/Köy, Ada Çiftliği Mevkii, C 1 blok 1. kat 520 bağ. böl. nolu taşınmaz olup tapu kaydı itibariyle C1, zeminde ise A - 16 - A olarak adlandırılmış, 3 dış kapı numaralı blokta, 1. katta yer almaktadır. Bağımsız bölüm numarası tapu kaydı itibariyle 520 ise de zemindeki kapı numarası 8 olduğu belirlenmiştir. Konu bağımsız bölümün yer aldığı blok tünel kalıp sistemiyle inşa edilmiş olup çift asansörlüdür. Blokta yangın merdiveni de bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, blokta ortak merdiven mahallerinin karo mozaik kaplı olduğu, tavan ve duvar yüzeylerinin boyalı olduğu belirlenmiştir.Blok ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. D 100 karayoluna nispeten yakın konumdadır. Bloğa toplu taşım araçları ile de ulaşım imkan dahilinde olup blok; Beylicium, Migros 5M, Bauhauss, Marmara Park adlı büyük alışveriş merkezlerine, çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten yakın konumdadır. Yakın çevresinde blok tipi yapılaşmalar, Bizimkent ve Megakent adlı toplu konut alanları, Büyükşehir İlk Ve Orta Okulu, Kavaklı Anaokulu, Büyükşehir Fatih Sultan Mehmet Camii, Özel Medicana İnternational İstanbul Hastanesi, Barış Manço Parkı, Birlik, Mermerciler, Bakırcılar Ve Pirinççiler adlı sanayi siteleri bulunmaktadır. Konutun yer aldığı Büyükşehir Mahallesinin alt yapısı, yolları ve çevre düzenlemesi tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Mahalle içerisinde çarşılar, sosyal tesisler, park ve çocuk bahçeleri, okullar mevcuttur. Dış kapısı çelik olan konut; giriş holü + koridor, 2 adet oda, 1 adet salon, mutfak, 1 adet balkon, banyo + wc ve küçük wc bölümlerinden oluşmaktadır. Taşınmaz İlçe Tapu Müdürlüğünde incelenen projesine göre 55,85 m2 dir. Konutta kuru zeminler laminant parke, ıslak zeminler ise fayans/seramik kaplıdır. İç kapılar ahşap pres, pencereler pvc den mamul çift camlıdır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır.
Adresi : Beylikdüzü Büyükşehir Mah. Çamlık Caddesiile Beylikdüzü Caddelerine irtibatlı Bahçeli Sokak üzerinde yer almaktadır.
Yüzölçümü : 37.257 m2
Arsa Payı : 60/72120
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Beylikdüzü Uygulama İmar Planında kitle nizam (12, 13 ve 14 kat) konut alanı, kısmen ise imar yolu ve otopark olarak planlandığı
Kıymeti : 245.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 06/05/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
2. Satış Günü : 03/06/2020 günü 15:15 - 15:20 arası
Satış Yeri : MEZAT SALONU Büyükçekmece Adliye ek binası yanı Silivri ( e-5 ) yolu üzeri Aymerkez AVM karşısı Büyükçekmece - İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankasında bulunan TR420001500158007290494645 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, %1 KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.7- Fiziken yapılacak ihalelerde 1,2,3,5 TL gibi bilinçli olarak mesnetsiz peyler sürmek şartı ile ihale için verilen kısa sürede ihalenin sıhhatini bozarak, ihalenin feshine bulgu oluşturmak maksadı ile sebepsiz yere hak kayıplarına neden olan pey sürme işlemlerine mani olmak için fiziken sürülecek olan iki pey arasında en az 100,00 TL lik artış farkı aranmasına, 100,00 TL lik artış farkı altında pey sürenlerin peylerinin dikkate alınmamasına, (internet ortamında verilen tekliflerde bu hususun uygulanma imkanı bulunmadığından internet teklifleri istisnadır) 8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2083 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/03/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR