BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 127 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909902
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Oda Sayısı : 3+1
: 127
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3320 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 14:55
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 14:55
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2018/3320 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İli, Beylikdüzü İlçesi, A. Kahveci Mah, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Cebeci Cad, No: 3-B, Kemen Apartmanı olarak adlandırılmış blokta kain, 654 ada, 10 nolu parselde kayıtlı, 7. Blok binanın, 5. katta, 8/848 arsa payına tefrikli, (24) nolu Mesken’in tamamıdır. Söz konusu parsel üzerinde 2 adet apartman bloğu bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu 7. Blok mahallinde Kemen Apartmanı olarak adlandırılmıştır. Site çevre duvarı ile sınırlı olup bakımlı bahçe düzenine sahiptir. Site içerisinde kapalı otopark, çocuk parkı, spor sahaları ve barbekülü piknik alanı mevcuttur. Site konum olarak, Yeşilkent-2 ve Ekşioğlu Şelale Evleri arasında yer almaktadır. Taşınmaz D-100 Karayoluna 2 km ve Gürpınar merkeze 1 km mesafede bulunmaktadır. Eğitim kurumları ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu 7. Blok; Bodrum+Zemin+12 Normal+Çatı katı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 11 yıllıktır. Dış cephe mantolaması bulunmaktadır.(24) Numaralı Mesken: 7. Bloğun (mahallinde Kemen Apartmanı), 5. katında ve güney cephesinde yer almaktadır..Mesken;3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, Wc, antre ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme özelliği olarak ; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlarsaten boya, tavan kartonpiyerlidir. Salon, mutfak ve holde spot aydınlatma bulunmaktadır. Mutfak dolapları laminat, tezgahı granittir. Banyolarda duşakabin, jakuzi küvet, lavabo, klozet bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar amerikan panel, dış kapı çeliktir. Dairede doğalgaz yakıtlı, kombi sistem petekli kalorifer tesisatı bulunmaktadır. Balkon PVC doğrama ile kapatılmıştır. Daire bakımlı halde olup standart malzeme özelliklerine sahiptir.Meskenin Brüt alanı 167,00 m2, net alanı 127,60 m2 dir.
Yüzölçümü: 4.488,05 m2
İmar Durumu: Beylikdüzü Gürpınar 3. Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planlarında, E:2.00 , Hmax: 24.50 m yapılaşma şartı ile “Konut Alanı” olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti: 450.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 14:55 - 15:00 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3320 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR