BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 122 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00908834
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 122
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

İSTİKLAL 03.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/462 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
390,000 TL
Birinci Satış Günü
:
31.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ
2018/462
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu mesken nitelikli taşınmaz, tapunun İstanbul ili, Beylikdüzü ilçesi, Gürpınar Mahallesi, Gürpınar Mevkii, 1612 ada, 1 parsel numarasında kayıtlı, 22.943,05 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerindeki 27 J dış kapı numaralı, 1B blokta, 3. Katta yer almaktadır.16 bağımsız bölüm numaralı ve 35/22943 arsa paylı olan mesken adres olarak Beylikdüzü ilçesi, Adnan Kahveci Mahallesinde, Kafkas Caddesi üzerindeki Ekşioğlu Akkent Şelale Evleri Sitesinde yer almaktadır.
Satışa konu taşınmazın yer aldığı site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır.Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla da mümkündür.Devlet Karayoluna nispi uzaklıktadır.Güvenlik kontrollü girişi bulunan site içerisinde çocuk parkları, kapalı otoparklar, açık ve kapalı yüzme havuzu, gölet, yapay şelale, kafeterya, sauna, fitness center, basketbol sahası vs.. gibi sosyal donatılar bulunmakta olup sitenin bahçe peyzaj çalışmaları tamamlanmıştır.Sitenin yakın çevresinde belediye konakları ve Flora City siteleri, Neşe Sever İlk Öğretim Okulu, Beylikdüzü Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi, Nazime Emirye Uzun Cami mevcuttur.Sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir.Çevresinde konut ve sanayi tipi yapılaşmalar bulunmaktadır.Site birçok banka şubesinin, Beykent Üniversitesinin yer aldığı Beykent yerleşim alanına nispi uzaklıktadır.
Yerinde yapılan incelemede, Satışa konu taşınmazın yer aldığı blokta çift asansör bulunduğu tespit edilmiştir.Blok yangın merdivenlidir.Blokta, ortak merdiven mahalleri mermer kaplı olup merdiven korkulukları ferforje demirden mamuldür.
Taşınmaz mesken olarak kullanılmakta olup özellikleri keşif günü içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir.Buna göre, mesken; giriş holü, tuvalet, banyo, mutfak, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, salon ve 2 adet balkon bölümlerinden oluşmaktadır.Mesken net 122,73 m2 kullanım alanlıdır.Islak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır.Meskenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan pres kapı olup dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal çift camlıdır.Meskende doğalgaz bulunmaktadır.Isıtma sistemi buna uygun doğalgaz kombidir.Tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmakta olan meskenin vitrifiye ve armatürleri, tezgah ve dolapları, anahtar, priz ve sigortaları tamdır.
Adresi : Adnan Kahveci Mahallesinde, Kafkas Caddesi, Ekşioğlu Akkent Şelale
Evleri Sitesi, 27 J Dış Kapı No, 1B Blok, 3.Kat, D:16 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 22.943,05 m2
Arsa Payı : 35/22943
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 25/01/2018 tarihli imar durumu yazısında; Beylikdüzü ilçesi, Adnan Kahveci Mahallesi, 1612 ada, 1 numaralı parselin onaylı uygulama imar planında Emsal: 2,00/ Hmaks: 24,50 m/ konut alanı ve kısmen park alan olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 390.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 31/01/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/462 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/11/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR