BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü'nde 117 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00983408
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
: 117
Banyo Sayısı : 2
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 14
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 19.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1974 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
680,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
3. İCRA DAİRESİ

2018/1974 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZ:
A-Adres ve Tapu Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapunun, İstanbul İli, Beylikdüzü ilçesi, Kavaklı Köyü, 3.832,00 m2 yüzölçümlü, 133 ada 4 parsel, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde B Blok, 14.kat, 57 bağımsız bölüm numaralı taşınmazıdır.Taşınmaz adres olarak; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, Ali Çebi Caddesi, Erguvan Sitesi, B Blok, 30 Dış Kapı numarasında 14. katta yer almaktadır.
Adresi : Kavaklı Mahallesi, Ali Çebi Caddesi, Erguvan Sitesi, B Blok, Dış Kapı No: 30, 14. Kat, D:57 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 3.832 m2
Arsa Payı : 3/360
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanı/ Nizam: Kitle / Hmax:15 kat / bir kısmının da İmar Yolunda kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 680.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (843 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARI GEREĞİ KDV ORANI %8'DİR)
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZ:
A-Adres ve Tapu Özellikleri: Satışa konu taşınmaz tapunun, İstanbul İli, Beylikdüzü ilçesi, Kavaklı Köyü, 3.832,00 m2 yüzölçümlü, 133 ada 4 parsel, arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde B Blok, 14.kat, 59 bağımsız bölüm numaralı taşınmazıdır.Taşınmaz adres olarak; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesi, Ali Çebi Caddesi, Erguvan Sitesi, B Blok, 30 Dış Kapı numarasında 14. katta yer almaktadır.
Adresi : Kavaklı Mahallesi, Ali Çebi Caddesi, Erguvan Sitesi, B Blok, Dış Kapı No: 30, 14. Kat, D:59 Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 3.832 m2
Arsa Payı : 3/360
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında Konut Alanı/ Nizam: Kitle / Hmax:15 kat / bir kısmının da İmar Yolunda kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 680.000,00 TL
KDV Oranı : %8 (843 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARI GEREĞİ KDV ORANI %8'DİR)
1. Satış Günü : 30/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 28/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TAŞINMAZLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ:

A-Çevresel Özellikleri: Satışa konu taşınmazların bulunduğu bina Devlet Karayoluna ve ilçe merkezine yakın mesafededir.Toplu taşıma araçları ile ulaşım olanağı mevcuttur.Yakın çevresinde Ada 90 Çamlık Sitesi, Hacı Sacit Ateş Cami, Enver Adakan Parkı, Sezgi Sitesi, Plaksan Sitesi ve Dr. Haydar Aslan İlkokulu bulunmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bölgede genelde çok katlı site düzeninde konut yapıları mevcuttur.Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, telefon, kanalizasyon ve iletişim hizmetleri verilmektedir .Bölgedebelediye ve kamu hizmetleri mevcuttur.

B-Parsel Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı parsel geometrik olarak çokgen şekilli olup sınırları düzgün ve belirgindir.Ana taşınmazın tek cephesi yol diğer cepheleri komşu parseller ve çamlık alanı ile sınırlıdır.Parselin cepheli olduğu yol cadde niteliklidir.Yerinde Erguvan Sitesi olarak isimlendirilmiş parsel üzerinde A ve B olmak üzere 2 adet yapı, çocuk oyun parkı, kamelya, kapalı otopark alanı ve güvenlik hizmeti bulunmaktadır.

C-Yapı Özellikleri: Satışa konu taşınmazın yer aldığı yapı betonarma karkas yapı tarzında inşa edilmiştir.Binada çift asansör mevcuttur.Taşınmazın dış cephesine sıva üzeri yatılım malzemesi + boya uygulanmıştır.Binanın sahanlıkları ile merdivenlerinin mermer kaplı olduğu, merdiven mahallerinde tavan ve duvar yüzeylerinin boya/badanalı olduğu belirlenmiştir.Yapı bodrum + zemin + 14 normal kat + çatı piyesinden oluşmaktadır.Yapının bodrum katında otopark ve ortak alanlar, zemin katında bina girişi ve 4 adet mesken, 1. ila 14. normal katlarında 4'er adet mesken mevcuttur.Yapıda toplam 60 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır.

D-Bağımsız Bölüm Özellikleri: Satışa konu 57 numaralı taşınmazın içerisine keşif günü girilerek inceleme yapılmıştır.Dava konusu olan 59 numaralı taşınmazın ise kapısının kapalı olması sebebi ile içerisine girilememiştir.57 numaralı daire, 59 numaralı daireye emsal olarak gezilmiş olup her iki bağımsız bölümün plan özelliklerinin de birbiri ile aynı olduğu beyan edilmiştir.Taşınmazlar çatı piyesli mesken niteliklidir.Mimarı projesine göre 57 ve 59 nolu bağımsız bölümler birbiri ile aynı mimari plana sahiptir.Mimari projesine göre taşınmazların giriş katı giriş holü, salon, biri ebeveyn banyolu 2 adet oda, mutfak ve banyo-tuvalet ve balkon hacimlerinden; çatı piyesi katı ise 2 adet oda, hol, ebeveyn banyosu, banyo-tuvalet ve teras hacimlerinden oluşmaktadır.Yerinde alt kattaki duşlu yatak odası hacmi salon alanına dahil edilmiştir.Taşınmazların normal kat alanları net ~ 114 m2, çatı piyes katları ise net ~ 57 m2 (+64 m2 teras) miktarlıdır. Mimari projesine göre toplam net ~ 171 m2 (+64 m2 teras) alanlıdır.Yerinde yapılan incelemelere göre 57 numaralı taşınmazın mimari planında değişiklik yapıldığı ve yerinde çatı piyesi katının 3 oda, antre, banyo ve teras olarak tasarlandığı tespit edilmiştir.57 numaralı taşınmazın giriş kapısı çelik kapıdır.İç mekan kapıları pres kapıdır.Dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal çift camlıdır.Taşınmazın ıslak zeminleri seramik, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır.Duvar ve tavan yüzeyleri boyalıdır.Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, mutfak tezgah ve dolapları tamdır.Banyo dolabı ve duş kabini mevcuttur.Kombili sistem doğalgazlı kat kaloriferi mevcuttur.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1974 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/04/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR