BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü\Adnan Kahveci Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01090679
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 2+1
: 70
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 27.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1655 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
02.03.2020 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/1655 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN:
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, tapunun Büyükçekmece Gürpınar Mahallesi 1638 ada 27 parselinde kayıtlı olup, Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Ihlamur Caddesi, Siena House Sitesi No: 13/2 B Blok Bodrum kat, D:2 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, açık mutfak, iki yatak odası, banyo tuvaletten ibaret olduğu tespit edilmiştir.Daire giriş kapısı ahşap görünümlü çelik kapı, pencereler pvc'dir.Oda kapıları Amerikan kapı, zeminlerin laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyerdir.Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır.Daire takriben brüt 70 m2 kullanım alanına sahiptir.Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir.Ortak alanlar granit seramik, merdiven korkulukları alüminyumdur.Binada asansör mevcuttur.Binada her katta üç daire bulunmaktadır.Daire site içerisinde yer almaktadır.Site ortak alanlarında bakımlı bahçe, kapalı otopark, kamelya ve çocuk oyun alanı mevcuttur.Satışa konu taşınmaz yerleşime yeni açılan bir bölgede yer almaktadır.Yakın çevresinde halen devam etmekte olan önemli toplu konut inşaatları bulunmaktadır.Ulaşımı toplu taşıma araçlarıyla imkan dahilindedir.Yapı adasını oluşturan alanın çocuk parkları, kapalı otoparklar, yüzme havuzu, sosyal tesisler ve bakımlı bahçelerle çevrili olduğu görülmektedir.Binaların bulunduğu alandan Migros, Perlavista, Marmara Park gibi alışveriş merkezlerinin araçları geçmektedir.Komşu parsellerini Pınar Kule, Yeşilkent, Jetpa gibi toplu konut alanları teşkil etmektedir.E-5 asfaltına nispi uzaklıktadır.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.
Adresi : Adnan Kahveci Mahallesi, Ihlamur Caddesi, Siena House Sitesi No:13/2 B Blok Bodrum Kat, D:2Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 1.828,45 m2
Arsa Payı : 12/600
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Gürpınar 3. Etap uygulama imar planında; Taks:0.25 Ayrık Nizam 5 kat konut alanında kaldığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 30/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 02/03/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1655 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR