BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Yakuplu'da 3+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00892925
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : YAKUPLU MAH. / YAKUPLU
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/5109 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
220,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.02.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:00
Satış Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU, Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina Yanı , E5 Yolu Ay Merkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2017/5109 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 158 Parsel, YAKUPLU Mahalle/Köy, KÖYİÇİ Mevkii, 1 Normal Kat, 12 Nolu Bağımsız Bölüm, Bağmsız Böl. Nitelik: Daire, Hissesi:Tam. Taşınmaz adres olarak; Yakuplu Mahallesi, Özal Caddesi, Gürgen Sokak, No: 30, K: 1, D: 12 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; girişte hol, salon, üç yatak odası, mutfak, banyo tuvalet, çamaşır odasına dönüştürülen küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Takriben brüt 100 m² kullanım alanına sahiptir.Daire giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc dir.Oda kapıları panel kapı, zeminler seramik ve laminant parke, tavanlar parke, tavanlar kartonpiyerli olduğu görülmüştür.Daireler kombi ve doğalgazlıdır.Ortak alanlar bej mermer, korkulukları alüminyumdur.Taşınmaz, konum itibariyle; E5 asfaltına nispi mesafededir.Ulaşımı her yönden kolaydır.Yakın çevresinde çok sayıda önemli toplu konut projeleri mevcut olup, projeler kısmen tamamlanmış, kısmen devam etmektedir.Yine yakın çevresinde, çok sayıda iş merkezi ve site tipi yapılaşmalar mevcuttur.E5 Karayolu ve TEM Otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı bir gelişim gösteren bölgede yer almaktadır.
Yüzölçümü : 688,17 m²
Arsa Payı : 116/2800
İmar Durumu : İnşaat tarzı Ayrık nizam 4 Kat Konut alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 220.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :Dosyasında Mevcut Tapu Kaydında Görüldüğü Gibidir
1. Satış Günü : 04/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina Yanı , E5 Yolu Ay Merkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ:
İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2512 Ada, 15 Parsel, ESENYURT Mahalle/Köy, 2. Kat, 8 Nolu Bağımsız Bölüm, Bağ. Böl. Nitelik. Mesken, Hissesi:Tam. Taşınmaz adres olarak; Bağlarçeşme Mahallesi, Bağlarçeşme Caddesi, 1191 Sokak, No:2, 2. Kat, D: 8 adresinde yer almaktadır.Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; girişte geniş hol, salon, iki yatak odası, mutfak, banyo tuvalet, ayrı küçük tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir.Takriben bürt 85 m² kullanım alanına sahiptir.Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, pencereler pvc dir.Oda kapıları panel kapı, zeminler seramik ve laminant parke, tavanlar kartonpiyerli, mutfak dolaplarının mevcut olduğu görülmüştür.Daire kombi ve doğalgazlıdır.Bina asansörlüdür.Ortak alanları bej mermer, korkulukları alüminyumdur.Her katta birer daire mevcuttur.
Yüzölçümü : 215,12 m²
Arsa Payı : 250/2689
İmar Durumu :
Bitişik Nizam 5 Kat Konut alanı olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcut tapu kaydında görüldüğü gibidir
1. Satış Günü : 04/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU, Büyükçekmece Adliyesi Ek Bina Yanı , E5 Yolu Ay Merkez Karşısı, Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/5109 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR