BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü/Kavaklı'da bağımsız bölüm icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00909893
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
: 144
Bulunduğu Kat : 2
Kullanım Durumu : Boş
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3993 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.01.2019 15:25
İkinci Satış Günü
:
14.02.2019 15:25
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2018/3993 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
Özellikleri:İstanbul Beylikdüzü İlçesi,Kavaklı (Beylikdüzü) Mah. 562 ada, 7 parsel numaralı, 3.485,40 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki sitede, A blokta, 2. normal katta yer almakta olup taşınmaz 9/400 arsa paylı ve 13 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesinde, Batı Trakya Bulvarı ile bağlantılı İnkilap Caddesi ile kesişen Anayurt Sokak üzerinde yer almaktadır. 4 adet bloktan oluşan site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut ve ticaret + konut nitelikli ve site tipi yapılar, boş arsa nitelikli taşınmazlar, Kavaklı İlk Ve Orta Okulu ile Mahmut Efendi Camii bulunmaktadır sitede doluluk oranının tam olmadığı, site içi yolların, peyzaj işlerinin yapılmış olduğu, sitede çocuk oyun alanının bulunduğu belirlenmiştir.Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiş olup bodrum, zemin ile 3 adet normal kattan oluşmaktadır. Son katı çatı piyeslidir, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, blokta tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Bloğun yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır, taşınmaz boş durumdadır. Taşınmazın alt kısmında;antre, wc, mutfak, banyo + wc, 3 adet oda, 1 adet salon ile 2 adet balkon bölümleri, alt kısım ile içten irtibatlı, ancak ayrı kapısı da bulunan üst kısımda ise; hol, 2 adet oda, 1 adet salon + açık mutfak, banyo + wc ve teras bölümleri bulunmaktadır. Taşınmaz, incelenen ilgili Tapu Müdürlüğü’ndeki mimari projeye göre alt kısmı itibariyle uyumlu olmakla beraber üst bölümde kapalı mutfak salon haline dönüştürülmüştür. Projeye göre net 144,65 m2 dir. Ayrıca, net 24,00 m2 terası da bulunmaktadır. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parkekaplıdır. Dış kapısı çelik olan taşınmazın iç kapıları ahşap pres kapıdır. Pencereler pvc den mamul olup çift camlıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar, radyatörler tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcut değildir.
İmar Durumu:TAKS: 0,30 – ayrık nizam – 3 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 550.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/01/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
2. Satış Günü : 14/02/2019 günü 15:25 - 15:30 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST. -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3993 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR