BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Kavaklı'da 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00960692
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 118
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 10.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2006 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
340,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Adliye Ek binası yanı Mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2006 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : SATIŞA konu “konut” nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, 547 ada, 5 parsel numarasında kayıtlı, 2.907,37 m2 yüzölçümlü, “arsa” nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan, tapu kaydı itibariyle I-1, zeminde ise “Panorama Apartmanı” olarak adlandırılmış, aşağıda fotoğrafı görülen 4 dış kapı numaralı blokta, zemin katta yer almakta olup taşınmaz 10/816 arsa paylı ve 4 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı Kavaklı Kent Sitesi, adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Sahil Mahallesinde, Mustafa Kemal Caddesi üzerinde yer almaktadır. Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almakla beraber D 100 karayoluna uzak konumdadır. Toplu taşım araçlarıyla ulaşım imkanına sahiptir. Sitenin bulunduğu bölgede her türlü teknik alt yapı imalatı tamamlanmış olup bölgeye belediye ve kamu hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde boş arsalar, site tipi yapılaşmalar, İhlas Marmara 2. Etap Konutları, Yakuplu Galip Balkar Orta Okulu, Beylikdüzü Azem Yükseloğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fatma Şensoy İlkokulu, Ulus Parkı bulunmaktadır. Yerinde yapılan incelemede, site giriş çıkışının güvenlik kontrollü olduğu, site girişinde demir kapı ve güvenlik kulübesinin bulunduğu, sitenin açık otopark imkanının bulunduğu, sitenin çevresinin duvar ile çevrilmiş olduğu, sitede çocuk oyun alanı ile mini basketbol sahasının bulunduğu belirlenmiştir.Blok çift asansörlü ve yangın merdivenlidir. Merdiven ve sahanlıkların mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve boru profil malzemeden olduğu tespit edilmiştir. Yapılış tarzı, yapım işçiliği, çeşitli kısımlarında kullanılan malzemenin cinsi ve kalitesi nazara alındığında kıymet takdirine konu taşınmazın yer aldığı bloğun 2. sınıf inşaat olduğu kanaatine varılmıştır.İnceleme günü taşınmazın özellikleri içerisine girilmek suretiyle belirlenmiştir. Ayrıca İlgili Belediyesinden mimari projesi de incelenmiştir. Konut nitelikli taşınmaz plan itibariye; antre + koridor, mutfak, birisi ebeveyn banyolu 3 adet oda, 1 adet salon, banyo + wc, ayrı wc ve 2 adet balkon bölümlerinden oluştuğu, incelenen ilgili Belediye’deki projesine göre net 118,44 m2 alanlı olduğu belirlenmiştir. Taşınmazın dış kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel kapıdır. Pencereleri pvc den mamül olup çift camlıdır. Taşınmazda ıslak zeminler fayans/seramik, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. Tavan ve duvar yüzeyleri boyalı olan taşınmazda mutfak ve banyo dolapları, vitrifiye ve armatürler, elektrik priz ve anahtarları ile diğer aksamları mevcuttur. Doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Yüzölçümü : 2.907,37 m2
Arsa Payı : 10/816
İmar Durumu : Dosyasında mevcut imar durumu bulunmamakla beraber Beylikdüzü Belediye Başkanlığının resmi internet sayfasında yapılan imar durumu sorgulamasına göre; Beylikdüzü İlçesi, Sahil Mahallesi, 547 ada, 5 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında konut alanında kaldığı anlaşılmaktadır.
Kıymeti : 340.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 17/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye Ek binası yanı Mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır. 4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır. 5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2006 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR