BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Kavaklı'da 196 m² dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01064668
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
: 196
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4347 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
600,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
01.01.2020 14:00
Satış Yeri
:
Adliye ek binası yanı mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/4347 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Özellikleri : satışa konu konu dubleks mesken nitelikli taşınmaz tapunun Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı (Beylikdüzü) Mahallesi, Bağlar Mevkii, 97 parsel numaralı, 7.588,66 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerinde bulunan zeminde “Marmara Konakları” olarak adlandırılmış sitede, yanda fotoğrafı görülen A blokta, 1 ve 2.bodrum katta yer almakta olup taşınmaz 108/9760 arsa paylı ve1 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı site adres olarak Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı Mahallesinde, Gençlik Caddesi üzerinde yer almaktadır. Site ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Toplu taşım araçlarıyla kısıtlı ulaşım imkanına sahiptir. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine nispeten yakın konumda olan sitenin yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları büyük oranda tamamlanmış olup bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Sitenin yakın çevresinde apartman ve site tipi yapılaşmalar, boş arsa nitelikli taşınmazlar, İhlas Marmara 2. Etap Konutları, Fatma Şensoy İlkokulu, Şehit Büyükelçi Galip Balkar Ortaokulu, Yaşar Cimilli Camii bulunmaktadır. Bina betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Yerinde yapılan incelemede, binanın ortak merdiven mahallerinin mermer kaplı olduğu, ancak merdiven korkuluklarının mevcut olmadığı, binada çift asansör olduğu, blokta eksik imalatların olduğu, çalışmaların devam ettiği belirlenmiştir. Taşınmazın 1.bodrum kattaki kısmının özellikleri inceleme günü içerisine girilerek belirlenmiştir. Buna göre taşınmazın bu kısmında; antre, mutfak, salon, birisi ebeveyn banyolu ve giyinme bölümlü 3 adet oda ile balkon bölümleri bulunmakta olup 2.bodrum kattaki kısım ile içten irtibat (yerinde yapılan inceleme esnasında daha sonra yapılacağı beyan edilmiştir) bulunmamaktadır. Bu kısımda, aşağıdaki fotoğraflarda da görüleceği gibi dış çelik kapı, iç ahşap pres kapılar, cam dahil pencere doğramaları, kapak ve tezgahı hariç mutfak dolapları takılmış olup ıslak zemin kaplamaları yapılmış ise de kuru zeminler şaplı haldedir. Banyoda vitrifiyeler montajlıdır. Tavan yüzeylerinde kartonpiyer bulunmaktadır. Taşınmazın 2.bodrum kattaki kısmı inceleme günü görülememiştir. İncelenen ilgili Belediye’deki mimari projesine göre 2.bodrum kattaki kısmın da 1.bodrum kattaki kısım ile benzer mimariye sahip olduğu, ancak 1.bodrum kattaki kısmındaha büyük olduğu belirlenmiştir. Taşınmaz projesine göre net 196,76 m2dir.
Yüzölçümü : 7.588,66 m2
Arsa Payı : 108/9760
İmar Durumu : Dosyada ana taşınmaza ait imar durum yazısı bulunmadığından ilgili Belediye’nin internet sitesinde yapılan araştırmada; Beylikdüzü İllçesi, Kavaklı Mahallesi, 97 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planındakonut alanında kaldığı belirlenmiştir.
Kıymeti : 600.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 03/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Adliye ek binası yanı mezat salonu BÜYÜKÇEKMECE/İSTANBUL -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4347 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR