BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü/Kavaklı Mahallesi'nde 65 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943026
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : KAVAKLI MAH. / BEYLİKDÜZÜ
: 65
Bulunduğu Kat : Bodrum Katı
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/5880 ESAS
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
03.05.2019 14:30
Satış Yeri
:
Adliye Ek Binası yanı Büyükçekmece/İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE1. İCRA DAİRESİ

2018/5880 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz, tapunun Beylikdüzü, Kavaklı ( Beylikdüzü ) Mahallesi, 399 ada 15 parselinde kayıtlı olup, Beylikdüzü, Kavaklı ( Beylikdüzü ) Mahallesi, Eskipınar Caddesi, Dilara Sokak, Hanedan İstanbul Evleri No: 61. Bodrum kat, D:1 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle;giriş holü, salon, iki yatak odası, mutfak ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tespit edilmiştir. Daire takriben brüt 65.82m2 kullanım alanına sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar Amerikan kapı, doğramalar pvc, camlar ferforje demir korkulukludur. Zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramiktir. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Dairede mal sahibi ikamet ettiği belirtilmiştir. Ortak alanlar ve merdivenler mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada asansör mevcut olmakla birlikte; çalışmadığı görülmüştür. Binada her katta iki daire bulunmaktadır. satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakınında bölgenin çehresini değiştirecek, ekonomik değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatına halen devam etmektedir. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Çevre yolları ile E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir.Semt pazarına yürüme mesafesindedir.
Yüzölçümü : 488 m2
Arsa Payı : 6/100
İmar Durumu : Beylikdüzü Belediye Başkanlığı imar arşivinde yapılan incelemeye göre; Beylikdüzü İlçesi, Kavaklı ( Beylikdüzü ) Mahallesi, 399 ada, 15 parselin İ.B.B. Başkanlığı tarafından 21.06.2011 tarihindeonaylanan 1/1000 ölçekli Beylikdüzü Uygulama İmar Planında, Taks: 0.30, Ayrık Nizam 3 kat Konut alanı olarak planlandığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 03/05/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Adliye Ek Binası yanı Büyükçekmece/İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/5880 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR