BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Beylikdüzü, Barış Mah.de net 103 m² 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 2. SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01179847
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : BARIŞ MAH. / BEYLİKDÜZÜ
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 7

Basın İlan Kurumu Resmi İlan Portalında 26.06.2020 tarihinde yayınlanmıştır.
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
360,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.09.2020 10:20
İkinci Satış Günü
:
21.10.2020 10:20
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, Kavaklı Mah. 165 Ada, 2 Parsel,A2 BLOK 7.KAT 15 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak ve Tapu Müdürlüğünden kat irtifakına esas onaylı mimari projesi incelenmek suretiyle tesbit edilmiştir.
Buna göre; dairenin plan itibariyle; 3+1 tipinde, girişte hol, salon, üç oda, mutfak, banyo tuvalet, ayrı bir küçük tuvalet ve iki balkondan ibaret olduğu tespit edilmiştir. Ön balkon mutfağa dahil edilmiştir. Balkonlar dahil brüt 135 m2, net 103 m2 kullanım alanına sahiptir. Daire zemininin masif ahşap parke, ıslak alanların seramik fayans olduğu, kapıların panel kapı, tavanların kartonpiyer olduğu belirtilmiştir. Daire doğalgaz kombilidir. Giriş kapısı çelik kapı, pencereler pvc'dir. Binada iki asansör mevcuttur. Bina ortak alanları ve merdivenleri mermer, korkuluklar demirdir. Binanın arkasında açık otopark imkanı bulunmaktadır. Bina girişinde bahçe mevcuttur.
Satışa konu taşınmaz ilçe merkezinde olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına, metrobüs durağına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmiş bir bölgede yer almakta, belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek çok sayıda prestijli yapıların inşaatı devam etmektedir. Alışveriş merkezlerinin servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir. Yakınında küçük ve orta ölçekli sanayi bölgeleri yer almaktadır. Migros, Marmarapark, Bauhaus, Carrefoursa gibi büyük alışveriş merkezlerine ve Belediye hizmet binasına yürüme mesafesindedir.
Adresi : Beylikdüzü, Barış Mahallesi, Attila İlhan Caddesi No: 14 Ümitkent Sitesi A2 Blok (tabelasında No: 54) A2 Blok K: 7 D: 15 adresinde bulunmaktadır.
Yüzölçümü : Brüt 135 m2
Arsa Payı : 4/592
İmar Durumu : Beylikdüzü, Barış Mah. 165 ada, 2 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 21.01.2007 tarihinde onaylanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında, kitle nizam 10, 12, 15 kat konut alanı olarak planlandığı bilgisi alınmıştır.
Kıymeti : 360.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 21/09/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 21/10/2020 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/06/2020

Cumhur YILMAZ
Satış Memuru
99736
e-imzalıdır

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR