BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Adnan Kahveci'de 5+2 dubleks daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00968519
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 5+2
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 23.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2801 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2018/2801 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri: İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, Gürpınar 1635 ada 10 parselinde kayıtlı olup, Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Anadolu Caddesi No: 17 Dora Park 2 Sitesi, C6 Blok K: 5 D: 13 adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri Beylikdüzü Belediyesinden mevcut onaylı projesi incelenmek ve bilgi alınmak suretiyle tespit edilmiş olup. Buna göre; dubleks dairenin plan itibariyle; alt kat; antre, koridor, salon, iki yatak odası, mutfak, soyunma odası, banyo tuvalet, ebeveyn banyosu ve balkon, üst kat; antre, salonla irtibatlı mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet ve teras balkonundan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı olup, oda kapıları kısmen camlı Amerikan kapı, zeminler laminant parke, giriş holü, koridor, mutfak, ıslak alanlar seramik, tavanlar kartonpiyer, pencereler pvc olduğu belirtilmiştir. Dairede doğalgaz kullanılmakta olup, ısınma merkezi sistem ile sağlanmaktadır. Dairenin yüzölçümü; proje kapak sayfasına göre brüt 277,73 m2, net 243,44 m2, kat planlarından hesaplandığında balkon ve teraslar dahil net 231,60 m2 kullanım alanına sahip olduğu sonucuna ulaşılmaktadır. Ortak alanlar ve merdivenler granit, merdiven korkulukları alüminyumdur. Binada iki asansör mevcuttur. Site ortak alanlarında bakımlı bahçesi, süs havuzu, yüzme havuzu, çocuk oyun parkı, güvenlik kontrollü girişi, kapalı otoparkı mevcuttur. İlçe merkezine yakın konumda olup tüm belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek çok sayıda prestijli yapı inşaat aşamasındadır. Alışveriş merkezleri servis araçları ile bölgeye hizmet vermektedir. Blokların arasında bir baştan bir başa devam eden yeşil alanlar, çocuk ve yetişkin yüzme havuzu, Türk hamamı, fitness, sosyal tesis gibi imkanlarla birlikte, siteye ait kapalı otoparkı bulunmaktadır.Taşınmaz yerleşime yeni açılan bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde halen devam etmekte olan önemli toplu konut inşaatları bulunmaktadır. Ulaşımı toplu taşıma araçlarıyla imkan dahilindedir. Yapı adasını oluşturan alanın çocuk parkları, kapalı otoparklar, yüzme havuzu, sosyal tesisleri ve bakımlı bahçelerle çevrili olduğu görülmektedir. Binaların bulunduğu alandan alışveriş merkezlerinin araçları geçmektedir. Beylikdüzü kapalı semt pazarına yürüme uzaklığındadır. E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır.
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli uygulama imar planında, Konut Alanı ( Ayrık Nizam 5 Kat, Taks=0.25, olarak planlandığı belirtilmektedir.
Arsa Payı: 120/12800
Kıymeti: 1.400.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : İpotek ve muhtelif hacizler mevcuttur.
1. Satış Günü : 10/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2801 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR