BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00962048
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 132
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

SON AN 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1022 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
475,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
15.05.2019 11:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2018/1022 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN:

A- TAPU VE ADRES ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz tapunun kat mülkiyetli, İstanbul ili, Beylikdüzü ilçesi, Gürpınar Mah. 1314 ada 6 parsel, 6.720,02 m2 yüzölçümlü, B.A.K. üç adet apartman, 1 adet dükkan binası içi kapalı olarak garaj ve arsası nitelikli ana taşınmaz üzerinde C Blok , zemin kat 10/1. 288 arsa paylı, 2 bağımsız bölüm numaralı, mesken nitelikli taşınmazıdır. Taşınmaz adres olarak ; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mah Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Yurt Konakları, C Blok, Dış kapı No:45/C ,zemin kat, 2 bölüm numaralıdır.

B- ÇEVRESEL ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz ulaşımı kolay bir bölgede Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde yer almaktadır. Taşınmaz Devlet Karayoluna yakın mesafede bulunmaktadır.Toplu taşıma araçları ile ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Yakın çevresinde Ozanlar Sitesi ,Işıl Evleri ,Tabanlı Sitesi Paradise Avm, Beylikdüzü Kolan Hastanesi , Beykent Tıp Merkezi, TOKİ Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve Özkan Acar Cami bulunmaktadır. Bina yakınında bankalar , alışveriş yapılabilen dükkanlar ve büyük marketler mevcuttur. Taşınmazın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmış olup bölgeye şehir suyu, şehir elektriği, doğalgaz, iletişim, kanalizasyon, haberleşme, iletişim vb. hizmetleri verilmektedir. Bölgede belediye ve kamu hizmetleri mevcuttur. Taşınmaz ilçe merkezde, kamu kurum ve kuruluşlarına eğitim kurumlarına, bankalara, alışveriş merkezlerine, kapalı Pazar ve sağlık merkezlerine yakın konumda yer almaktadır.

C- PARSEL ÖZELLİKLERİ: Ana taşınmaz üzerinde 4 adet blok mevcuttur. Site halinde kullanılmaktadır. Parsel geometrik olarak dörtgen şekilli , sınırları düzgün ve belirgindir. Parselin iki cephesi yolla diğer cepheleri komşu parsellerle sınırlıdır.Parsel çevresinde ki yollar asfalt kaplı yaya kaldırımları kilitli beton parke , parselin içindeki döşeme kaplaması parke taşıdır. Parselin peyzajı düzenlenmiş yapılmış ve bakımlıdır. Taşınmazın bulunduğu site bünyesinde güvenlik kapalı otopark yüzme havuzu, kamelya, basketbol sahası, ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Bina giriş çıkış güvenlik kontrollüdür.

D- YAPI ÖZELLİKLERİ: Satışa konu taşınmaz yer aldığı bina betonarme karkas olarak inşa edilmiş olup dış cephesine sıva+ mantolama+ boya uygulanmıştır. Bina giriş kapısı kartlı turnike sistemli ve güvenlik kontrollüdür. Taşınmazın yer aldığı blok giriş kapısı alüminyum doğrama çerçeve+cam (Çift açılır kanat) giriş rüzgarlıklı , giriş ortak alan zemin döşemesi granit, duvarları boyalıdır. Binada iki adet asansör, doğalgaz ,yangın söndürme tertibatı ve yangın merdiveni mevcuttur. Keşif günü itibariyle yerinde yapılan incelemede, taşınmazın yer aldığı binanın ortak alan zemin döşemesi granit kaplamalıdır. Merdivenler mermer kaplama , merdiven korkulukları paslanmaz çelik krom malzemeden imaldir. Dosyasına ilgili Belediye Başkanlığı tarafından sunulan yapı ruhsatına göre; taşınmazın bulunduğu blokta toplam 40 adet bağımsız bölüm , yapı inşaat alanının 6.781 m2 olduğu ve IV.Sınıf A grubu yapı olduğu belirlenmiştir. Yapı bodrum +zemin+ 9 normal kat+ çatı piyesinden oluşmaktadır.

E- BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ: Satışa konu bağımsız bölüm mesken niteliklidir. Taşınmaz konut olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz içine keşif günü girilememiştir. Taşınmaz özellikleri ilgili belediye başkanlığı ve Tapu Müdürlüğünün dosyasına sunduğu projeleri ve icra müdürlüğü dosyasında ki bilirkişi raporu incelenerek belirlenmiştir. Bağımsız Bölüm ; hol, mutfak,salon,1.oda, 2,oda+ balkon, 3.oda + giyinme odası + duş ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır.bağımsız bölüm projeye balkon dahil net 132 m2 alanlıdır. Dış kapısı çelik olan dairenin iç kapıları ahşap görünümlü Amerikan pres kapı, dış cephe doğramaları PVC malzemeden imal çift camlı ve paslanmaz çelik krom korkulukludur. Taşınmazın ıslak zeminleri seramik/fayans, kuru zeminleri ise laminant parke kaplıdır. Duvar ve tavan yüzeyleri boyalı olan taşınmazın tavan yüzeylerinin bir kısmı spotlu asma tavan ve kartonpiyerlidir. Dairede doğalgaz bulunmakta olup ısınma sistemleri buna uygun kombi sistemdir.Taşınmazda vitrifiye ve armatürler, anahtar, priz ve sigortalar, mutfak tezgah ve dolapları tamdır. Taşınmazda mutfaktan bahçeye direk irtibat bulunmaktadır.

Adresi : Adnan Kahveci Mah, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Yurt Konakları, C Blok, Dış Kapı No:45/C ,Zemin Kat, D:2Beylikdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 6.720,02 m2
Arsa Payı : 10/1288
İmar Durumu : 1/1.000 Ölçekli Uygulama İmar Planı'nda Emsal: 2,00 / Hmax: 24,50 m / Konut Alanında kaldığı görülmüştür.Taşınmazın posta adresinin Adnan Kahveci Mahallesi, Yavuz Sultan Selim Bulvarı, C Blok, No: 45/C olduğu, 22.03.2010 tarih 1/16 sayılı iskan belgesinin olduğu ve net kullanım alanının 127,31 m2 olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 475.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 15/05/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Ekinoba Mah. Londra Asfaltı Yan Yol, No:107 (Çanakkale Sok. Aymerkez Karşısı) BÜYÜKÇEKMECE / İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1022 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/03/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR