BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beylikdüzü/Adnan Kahveci Mahallesi'nde 130 m2 daire icradan satılıktır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00943035
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : ADNAN KAHVECİ MAH. / GÜRPINAR
Oda Sayısı : 3+1
: 130
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 08.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/4863 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
380,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.04.2019 13:40
İkinci Satış Günü
:
30.04.2019 13:40
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/4863 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri:İstanbul Beylikdüzü İlçesi, Adnan Kahveci Mah, 1000 ada 3 parselinde kayıtlı olup, adres olarak; Beylikdüzü Adnan Kahveci Mahallesi, Osmanlı Caddesi, Talha Residance No:44, zemin kat, D:4 adresinde yer almaktadır. Yerinde yapılan incelemede dairenin plan itibariyle; giriş holü, salon, açık mutfak, üç yatak odası, banyo tuvalet, ayrı tuvalet ve bir balkondan ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik kapı, oda kapıları panel kapı, zeminlerin laminant parke, ıslak alanlar ahşap görünümlü seramik, pencereler pvc, duvarlar duvar kağıdı, tavanlar kartonpiyerdir. Binada asansör mevcuttur. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Dairede ısınma doğalgaz ile sağlanmaktadır. Dairede kiracının ikamet ettiği belirtilmiştir. Daire takriben brüt 130,00 m2 kullanım alanına sahiptir. Daire site içerisinde yer almakta olup, bahçede açık yüzme havuzu, kamelya, kapalı otopark, bakımlı bahçe ve güvenlik kontrollü giriş imkanlarına sahiptir.Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup alış veriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir. Yakın çevresinde halen devam etmekte olan toplu konut inşaatları yer almaktadır. Ulaşımı toplu taşım araçlarıyla imkan dahilinde olup, E 5 asfaltına nispi uzaklıktadır. Beykent ile irtibatlı cadde üzerinde yer almaktadır. Taşınmazın irtibatlı olduğu caddeden Migros, Kiler ve Perlavista gibi alışveriş merkezlerinin servis araçları geçmektedir. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Paradise ve Uyum alışveriş merkezlerine yakın mesafededir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadırlar.
Yüzölçümü: 2.239,96 m2
Arsa Payı: 2/100
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli 3.Etap Beylikdüzü – Gürpınar uygulama İmar Planında Konut Alanı ( E:2.00, H Max: 24.50 m. )olarak planlandığı belirtilmektedir.
Kıymeti: 380.000,00 TL
KDV Oranı: %1
Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü : 04/04/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
2. Satış Günü : 30/04/2019 günü 13:40 - 13:45 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/4863 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/02/2019 İcra Müdürü Yrd.34572

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR