İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Beşiktaş Türkali Mahallesi'nde 2+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01158879
Şehir : İstanbul / Beşiktaş
Semt-Mahalle : TÜRKALİ MAH. / TÜRKALİ
Oda Sayısı : 2+1
: 73
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 6
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 09.04.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/5831 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,000,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.06.2020 14:20
İkinci Satış Günü
:
21.07.2020 14:20
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL10. İCRA DAİRESİ

2019/5831 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı ve Özellikleri : İstanbul İl , Beşiktaş İlçe , Abbasağa Mahalle/mevki , Selaltı Köyü , 361 Ada No , 13 Parsel No , 130/2000 Arsa Payı , 230,00 Yüz Ölçümü alanlı arsa üzerine inşa edilmiş olan ve kat irtifakı kurulu bulunan apartmanın , 3.kat, 12 No'lu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın Tamamıdır. Satışa konu taşınmaz; 3. Normal kattaki 12.bağımsız bölüm numaralı mesken brüt 84,02m2, net 73,06m2 alanında olduğu tespit edilmiştir. Ana yapı 2. Bodrum katı, 1. Bodrum katı, zemin katı, dört adet normal katları ve çatı çekme katları bulunmaktadır. Satış konusu meskeninde bulunduğu ana yapıya kot durumundan dolayı 2. Bodrum katından giriş yapılmış olması nedeni ile katlarda karışıklığa neden olduğu anlaşılmaktadır. Ana yapıya 2. Bodrum katından giriş sağlanmış olması nedeniyle haliyle satışa konu meskende kot farklılıklarından dolayı üst katlara yükseltilmiştir. Mesken katlarına göre 2. Bodrum kattan başlamak üzere sayıldığından blok girişine göre sol tarafta 6. Katta 12.bağımsız bölüm numaralı (12. Dış kapı numaralı meskendir.) satış konusu meskendir. Satışa konu meskeninde bulunduğu parsel Selaltı sokağına ve Uzuncaova caddesine cepheli olup, Seyit Asım caddesine ve Nüzhetiye caddesine oldukça yakın konumdadır. Satışa konu taşınmaz Beşiktaş ilçesinin hareketli bölgesinde olup, şehir merkezine yakındır. Ana taşınmazın yakın çevresinde zemin katlar dükkan normal iş yerleri olan bitmiş yapıların yanında halende yapımlarına devam edilen işyerleri ve konutlar bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp her tarafa her türlü toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Satış konusu meskeninde bulunduğu ana yapı betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir. Bodrum katı,zemin katı ve dört adette normal katları bulunmaktadır. Satış konusu mesken ana yapının zemin katında bulunmaktadır. Meskenin mahallinde ve tapuda bağımsız bölüm numaralı ve onaylı mimari projesinin ve emsal dairelerin tetkikinde meskenin salon, 2 oda ,antre, hol, mutfak ,wc ,banyo ibarettir. Meskenin salon ile odanın döşemeleri laminant parke, antre ,banyo ve wc döşemeleri seramik, banyo +wc duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplamalıdır, meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencere doğramaları alüminyum profil doğramalı ve ısı camlıdır. Duvar ve tavan yüzeyleri alçı sıvalı,tavan karton piyer süslemeli ve plastik badanalı duvar yüzeyleri yağlı boyalı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar ahşap kaplamalı, tezgah üzeri granit mermer,tezgah alnı fayans kaplamalıdır, mesken kombi sistemli doğalgazlı kaloriferlidir. Elektrik, suyu ve doğalgazı mevcuttur. Ana yapının merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır, merdiven boşluğu duvar ve tavan yüzeyleri sıvalı ve plastik badanalıdır. Asansörlü olan ana yapının dış cephesi aklilik boyalıdır. Çatı ahşap çatı ve üzeri kiremitle kaplıdır.
Adresi : Türkali mahallesi, Selaltı sokak No: 6/12 Beşiktaş-İstanbul
İmar Durumu : Beşiktaş Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 03.12.2019 tarih ve 13791 sayılı yazılarında; Beşiktaş ilçesi, Türkali mahallesi, 45 pafta,361 ada,13 parsel sayılı yer; 16.07.2005 tasdik tarihli, 1/5000 ölçekli Beşiktaş-Dikilitaş-Balmumcu Nazım İmar Planın,09.08.2007 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Beşiktaş-Dikilitaş-Balmumcu Uygulama İmar Planın ve bu plana ait plan notu tadil planlan kapsamında; blok nizam inşaat düzende;H: 18,00 m(5 kat)yükseklikte yapılanma hakkı ile “ “konut “ alanında kalmakta olduğu. Bu açıklamalar imar durumu yazılı bilgisi olup ,plan bilgilerinin tamamını içermez ve buna göre uygulama yapılamayacağı belirtilmektedir. İmar işlem dosyasında yapılan incelemede söz konusu yere 08.08.2017 tarihinde yapı ruhsatı düzenlendiği bildirilmektedir.
Kıymeti : 1.000.000,00 TLKDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 6306 Sayılı Kanun gereğince riskli yapıdır. (04/02/2015- 1103 Yevmiye) Diğer bilgiler tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/06/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
2. Satış Günü : 21/07/2020 günü 14:20 - 14:25 arası
Satış Yeri : İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/5831 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/03/2020 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR