İSTANBUL 14. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Beşiktaş/Mecidiye Mahallesi'nde 3+1 daire mahkeme kararı ile satılıktır

İSTANBUL 14. SULH HUKUK MAHKEMESİ SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01094477
Şehir : İstanbul / Beşiktaş
Semt-Mahalle : MECİDİYE MAH. / ORTAKÖY
Oda Sayısı : 3+1
: 75
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/2 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
590,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
İstanbul Adliyesi 14. Sulh Hukuk Mah. duruşma salonu Çağlayan-Şişli/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL14. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2019/2 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beşiktaş İlçe, 199 Ada, 1 Parsel, MECİDİYE Mahalle/Köy, B Blok 2. kat No:9 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 2 bloklu 18 daireli asansörsüz binanın 2. normal katında olduğu, girişte seramik katlı plastik boyalı antre, solda mutfak tam karşıda koridor seramik kaplı lavabo-wc yanında seramik katlı bayno-wc, sol tarafta sokağa bakar 1. oda, yanında balkonlu 2. yatak odası, girişin tam karşı sağında salon bulunmaktadır. Kısmi boğaz manzarasına sahiptir. Yöre yoğun konut ve iş yeri bölgesi olarak gelişim göstermiştir. Ulaşım rahat ve kolaydır.
Adresi : Mecidiye Mah. Aladoğan Sok. No:16 B Blok Elif Apt. Kat. 2 Daire:9 Beşiktaş / İSTANBUL
Yüzölçümü : 75 m2
Arsa Payı : 16/300
İmar Durumu : Var, İnşaat tarzı BeşiktaşKöy içi kentsel sit alanı içerisinde ve 13/09/2013 tasdik tarihli 1/5000 ölçekli Beşiktaş, Dolmabahçe, Ortaköy koruma amaçlı nazım imar planı kapsamında, 600 ki/ha orta yoğun konut alanlarında kalmakta olup, 1/1000 ölçekli koruma amaçlı uygulama imar planının yürürlüğe girmesinden sonra imar durumu düzenlenebilecektir.
Kıymeti : 590.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 08/01/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 05/02/2020 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : İstanbul Adliyesi 14. Sulh Hukuk Mah. duruşma salonu Çağlayan-Şişli/ İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/2 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR