İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Beşiktaş/Cihannüma Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944252
Şehir : İstanbul / Beşiktaş
Semt-Mahalle : CİHANNÜMA MAH. / ABBASAĞA
: 48
Bina Yaşı : 31 Üzeri
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/33 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
550,000 TL
Birinci Satış Günü
:
25.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
26.04.2019 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Adalet Sarayı 11.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.İSTANBUL 11. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2018/33 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beşiktaş İlçe, 270 Ada, 13 Parsel, Cihannüma Mah.Eski Yıldız caddesi Ana taşınmaz niteliği; "Altı katlı Kargir Apartman "Bağımsız bölüm niteliği "Mesken", 2 kat 3 nolu Bağımsız Bölüm. Katında tek daire olan yaklaşık 50 yıllık betonarme bina asansörsüz olup, dış cephesi tarak sıva üstü boyalı, çatı iniş boruları yerinde ve sağlam,dış tapısı boyalı demir kapı,merdiven basamakları dökme mazaik şeklinde genel olarak bakımlı binadır.Doğalgaz tesisatı kapı girişine kadar çekilmiş ançak dışarıda doğalgaz saati ve içeride tesisatın döşenmemiş olduğu,ısınmanın klimayla sağlandığı, çelik kapılı dairenin öncephede salon, arkada 1 oda ve mutfak şeklinde 48,52 m² net kullanım alanı olduğu, salon zemin laminat parke, arka oda koridor ve ıslak hacım taban ve duvarların seramik kaplı, mutfak dolap-tezğah ve batarya ve aksesuarların sağlam bakımlı olduğu, pencerelerin ısıcamlı PVC doğrama şeklinde olduğu, tavan ve duvarların boyalarının bakıma muhtaç olduğu gözlenmiştir. Söz konusu yer ana cadde üzerinde 1.Köprü'ye çok yakın, konut, ticaret ve hizmet ağırlıklı bir bölgede yüksek yapıların, işyeri plazaların, İstanbulun enişlek AVM'lerinin, yoğun olduğu Beşiktaş-Maslak-Sarıyer hattına yakın, sahile çok yakın,Boğaziçi görünüm bölgesinde, herhangi biryere ulaşımının çok rahat olduğu,merkezi ve kıymetli bir belgededir.
Adresi :Beşiktaş ilçesi, Cihannüma Mah.eski Yıldız cad.no:26.Esen Apartmanı.
Yüzölçümü : 57,60 m2
Arsa Payı : 25/160
İmar Durumu : İstanbul IIINumaralı Kültür varlıklarını Koruma Bölge kurulunun 15.09.2004 gün ve 59 sayılı kararı ve eki paftada sınırlrı tespit ve ilan edilen ve aynı kurulun 08.03.2005 gün ve 423 sayılı kararı ve eki paftada sınırları düzeltilerek belirtilen "Beşiktaş Köyiçi Kentsel Sit Alanı,EtkilemeGeniş Alanı"içinde kaldığı,söz konusu yerin Kurul Kararı ile uygun bulunan,13.09.2013 tarihinde onanarak yürürlüğe giren1/5000 ölçekli Beşiktaş-Dolmabahçe-Ortaköy Koruma Amaçlı Nazım imar Planı kapsamında"T2 simgeli TİCARET" alanında kaldığı,1/5000 ölçekli Nazım Plan doğrultusunda hazırlanan teklif 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama imar Planı,05.04.2017 tarihinde onaylanmak üzere İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı7na gönderilmiş olup,onay süreci devam ettiği,plan onay sürecinin tamamlanmasına müteakip yapılaşma koşulları hakkındabilgi verileceği,ayrıca söz konusu binaya ait 11.01.1972 tarih ve 3/1 sayılı İnşaat Ruhsatı ve 24.02.1972 tarih 608 sayılı Yapı Kullanma izin belgesi(İskan Belgesi) olduğu,bağımsız bölümün net alanının 48,52m² olduğu ve bu alana bağımsız bölüme ait olan bodrum kattaki 2,00m²lik alanın ilave edilmediği belirtilmektedir.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Satışa arz şerhi ve izaleyi şuyu dava açıldığı şerhi,E;3Kömürlük belirtilmektedir.
1. Satış Günü : 25/03/2019Pazartesigünü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 26/04/2019 Cuma günü 10:30 - 10:35 arası
SatışYeri : İstanbul Adalet Sarayı 11.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma salonu

--------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,%1 KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/33 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.22/01/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR