BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Bergama Turabey Mahallesi'nde bahçeli kargir ev icradan satılıktır

BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01084043
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/444 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
65,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
28.01.2020 11:00
Satış Yeri
:
BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR BERGAMA İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BERGAMA İCRA DAİRESİ
2018/444 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri: İzmir İl, Bergama İlçe, 205 Ada, 31 Parsel, TURABEY Mahalle/Köy, Yapının özellikleri :Taşınmaz bahçeli kargır ev niteliğinde olup parsel içinde tek katlı yığma kargır bir yapı bulunmaktadır. Çatısı ahşap ve kaplaması kiremittir. Kapı pencere doğramaları demir doğramadır. Yapıda yıpranma ve kısmi hasar mevcuttur. Isınma sobayla sağlanmaktadır.Mutfak ve banyo gibi bölümler bahçededir.Yapı olarak kullanılan alanlar toplamı 80 m2
Arsa Özellikleri:189,3 m2 alana sahip olan arsanın tüm alt yapı hizmetleri mecut olup koruma amaçlı imar planı alanında kalmakta olup K koşulu kentsel 3.derece arkeolojik sit alanıp olup yapılaşma özel koşullar gerektirmektedir.
Adresi : İzmir İl, Bergama İlçe, 205 Ada, 31 Parsel, TURABEY Mahalle/Köy,
Yüzölçümü : 189,30 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : inşaat tarzı kentsel + III. Derece sit alanında kaldığı Geleneksel konut alanı olarak planlandığı plan hükümlerine göre konut dışı kullanımlarda plan tipi cephe düzeni gibi gelenksel özelliklerde bozulmaya neden olmayacak biçimde ev pansiyonculuğu öğrenci yurdu butik otel lokanta kafeterya perakende ticari birimleri gibi kullanımalr planda ve plan uygulama hükümlerinde yer alan paylaşma şartlarına göre yer alabilir . Konut alanlarında yapı nizamı komşu parsellerdeki mevcut yapı nizamına uygun ( Ayrık ikiz Bitişik )olarak belediyesince belirlenecektir '' ibaresi yer almakta olup bina taban alanının 120 m2 aşmayacağı ve taks:0.50 , 2 katlı bina yüksekliğinin 6.50 m öngörüldüğü belediye imar planında bildirilmiştir
Kıymeti : 65.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : haciz ve ipotek kayıtları vardır
1. Satış Günü : 02/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 28/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR BERGAMA İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/444 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR