BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Bergama/Ertuğrul Mahallesi'nde dubleks daire icradan satılıktır

BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024855
Şehir : İzmir / Bergama
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / BERGAMA
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/632 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
346,250 TL
Birinci Satış Günü
:
27.08.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
24.09.2019 11:00
Satış Yeri
:
BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR BERGAMA /İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BERGAMA
İCRA DAİRESİ
2018/632 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bergama İlçe, 828 Ada, 17 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, DİBEKALANI Mevkii, 4 Nolu Bağımsız Bölüm Binanın bulunduğu arsanın alt yapı hizmetleri mevcut olup şehrin hızla gelişme gösteren yerlerinden birindedir. sosyal tesislere ticaret merkezine orta mesafede ve okullara yakın mesafededir.Binan 3+ çatı katlıdır.Taşınmaz en üst katta olup dubleks meskendir. Bina betornarme karkas ve asansörlü olarak 2014 yılında inşa edilmiştir. zemin +3katlı yapının çatı arası ilaveli 45/160arsa paylı 3. kat 4 nolu bağısız bölümdür. Alt katta salon 2 oda mutfak tuvalet banyo merdiven altı kiler ve 3adet balkon vardır üst katta 2 oda banyo ve 2 adet terastan oluşmaktadır. net kullanım alanı 173 m 2 dir ruhsat m2 si 194 m2 dir ısınma merkezi kaloriferile sağlanmaktadır. giriş kapısı çelik kapıdır iç kapılar amerikan baskı kapıdır. bolkon kapı ve pencereler pvc doğrama çift camlıdır. Mutfak dolapları ve tezgahı modern malzemeden imal edilmiştir.
Yüzölçümü : 377 m2
Arsa Payı : 45/160
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı taşınmaz 11.10.2010 onay tarihli 1/1000 ölçekli Bergama ilave ve revizyon uygulama imar planına göre ayrık nizam 4 katlı ön bahçe 5.00m. yan bahçe 3.00m arka bahçe H/2 öekme mesafeli yapılaşma
Kıymeti : 346.250,00 TL
KDV Oranı : KDV den istinadır
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydında mevcuttur
1. Satış Günü : 27/08/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 24/09/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR BERGAMA /İZMİR - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/632 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.30/06/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR