BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Bergama Ertuğrul Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

BERGAMA İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01095068
Şehir : İzmir / Bergama
Semt-Mahalle : ERTUĞRUL MAH. / BERGAMA
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

KARAR 04.12.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/490 TLMT
Muhammen Bedeli
:
400,000 TL
Birinci Satış Günü
:
29.01.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
26.02.2020 11:00
Satış Yeri
:
BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR BERGAMA İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BERGAMA
İCRA DAİRESİ
2018/490 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İl, Bergama İlçe, 834 Ada, 13 Parsel, ERTUĞRUL Mahalle/Köy, 11 Nolu Bağımsız Bölüm İzmir illi, Bergama ilçesi, Ertuğrul mahallesi, 834 ada, 13 nolu parsel, 4. Kat 11 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz 5 katlı betonarme bir yapının zemin üstü 4. Kat (son kat)+çatı arası katında bulunan dubleks bir mesken olup binanın batı cephesinde bulunmaktadır. Bağımsız bölümün bulunduğu yapı yaklaşık 6-7 yaşındadır. Asansör bulunmaktadır. Binanın ortak kullanım alanları merdivenler , bahçe vb. Bakımlı kullanılabilir vaziyettedir. Meskenin normal katında 3 oda(yatak odalarının birinde ebeveyn banyosu bulunmaktadır.) , 1 salon açık mutfak, banyo , wc, 2 adet balkon, bulunmaktadır. Balkonlar katlanır cam sistemi ile açılıp kapanabilir vaziyettedir.Dubleks katta ise 1 adet oda, banyo açık mutfak-hol- salon ve teras bulunmaktadır. Teras kısmının tamamının üstü demir profil taşıyıcılı ve sandviç panel çatı örtüsü ve altında pvc lambiri asma tavan bulunan sundurma sistemi ile kapatılmıştır. Balkon ve teras dahil kullanım alanı ruhsatında 207 m2 dir(kapalı alan yaklaşık 158 m2 dir.) Merkezi sistem kalorifer ile ısınmaktadır. Daire kapısı çelik kapıdır. Oda kapıları pres hazır kapıdır. Duvarlar alçı sıvalı ve boyalı, tavanlarda kartonpiyer bulunmaktadır. Mutfak dolapları hazır mutfaktır. Odalarda zemin laminant kaplı olup ıslak mekanlarda seramik kaplı vaziyettedir. Pencere doğramaları ısı camlı PVC doğramadır. Banyolarda hilton lavabo ve bakımlı, konforlu ve kullanılabilir vaziyette olup kullanılan malzemeler kaliteli modern ve yeni modeldir. Taşınmaz mesken nitelikli yapıların bulunduğu bir mevkidedir. Yol boyu ticaret lejantlı Dumlupınar caddesi kenarında bulunmaktadır. Doğa koleji, İmam Hatip lisesi ve mualla Ersezgin okuluna yakın konumdadır. Şehir merkezine uzak konumdadır. Yol , su elektri vb. Umumi hizmetlerin bulunduğu bir yerdedir.
Adresi : Fatih Mah. Dumlupınar Cad. No:81 D:11 Adresindedir. Bergama / İZMİR
Yüzölçümü : 887 m2
Arsa Payı : 18/249
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Taşınmaz, Uygulama İmar Planında konut alanında kalmaktadır. Ayrık nizam 5 kat yapılaşmaya uygun imarı bulunmaktadır. Parsel çekme mesafeleri ön bahçe 5m., yan bahçe 3m. , arka bahçe h/2 şeklindedir.
Kıymeti : 400.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : haciz ve ipotek kayıtları vardır
1. Satış Günü : 29/01/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 26/02/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BERGAMA ADLİYESİ ZEMİN KAT KORİDOR BERGAMA İZMİR - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/490 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/11/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR