İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Belen Muhlis Ali'de 2+1 daire ve bodrumu icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01088302
Şehir : Hatay / Belen
Semt-Mahalle : MUHLİSALİ MAH. / BELEN
Oda Sayısı : 2+1
: 120
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Bodrum ve Zemin
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 21.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/54 ESAS
Muhammen Bedeli
:
181,235 TL
Birinci Satış Günü
:
28.01.2020 14:00
İkinci Satış Günü
:
25.02.2020 14:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/54 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Belen İlçe, 6074 Parsel, BELEN Mahalle/Köy, muhlisali Mevkii, Dava konusu taşınmaz üzerinde bulunan bina betonarme kargir olarak yapılmış 25-30 yıl görünümünde binadır. Yapımında 2. sınıf malzeme kullanılmıştır. Yerinde yapılan inceleme neticesinde çok eğimli parsel üzerinde yol kotu üzerinde yarım bodrumlu-1 katlı binanın olduğu görülmüştür.Kıymet takdirine esas taşınmaz meyilli arazi üzerinde olmasından dolayı alt katı yarım bodrumlu üst kat mesken amaçlı yapılmış, Taşınmaz giriş hollü 3 oda mutfak+banyo+wc li olduğu, ön balkonlu olup, yerler seramik duvarlar tavan plastik badanalıdır. Pencereler PVC pencere kapılar ahşap dış kapı ahşap üzeri demir kapıdır. Islak hacimler yerler seramik duvarlak kısmen fayanslı banyo basit yapılmış ve tuvaletli olduğu, mutfak ; basit mutfak olup alt üst dolaplı suni mermer tezgahlı olduğu güneş enerji sistemli elektirik su aboneliklerinin bulunduğu görülmüştür. Taşınmaz meskun mahal içerisinde yer aldığı ve belediyenin tüm hizmetlerinden faydalandığı çok meyilli arazi yapısına sahip olduğu belen ilçesine merkezi ufki olarak 400-500 mt mesafededir.Taşınmazın 1. katının oturum alanı net 120 M2 olup tapu kaydına işlenmediği görülmüştür.Bodrum kat ise 40-50 m2 alanında depo olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Hatay İli, Belen İlçesi, Muhlis Ali Mahallesi Ferah Sokak No 37
Yüzölçümü : 484,94 m2
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planı içerisinde kaldığı taşınmaz üzerindeki yapının tapu kaydına işlenmediği,meskun mahalde olduğu anlaşılmıştır.
Kıymeti : 181.235,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :tamamen veya münhasıran bilfiil tarımsal amaçlı olarak kullanılması ve üzerindeki tarımsal amaçlı yapılar ile sürekli ikamet konut bulunması nedeni ile, rayiç bedelinin %50 si üzerinden satılan iş bu taşınmazın sonradan farklı amaçlı kullanılması halinde, taşınmazın satış tarihi itibari ile rayiç bedelinin %70 i üzerinden hesaplanacak bedel esas alınarak aradaki fark kanuni faizi ile birlikte,2886 sayılı devlet ihale kanunun 75.Mad uyarınca 21/07/1953 tarih 6183 sayılı amme alacakları usulü hükümleri gereğince son kayıt malikinden tahsil edileceği bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 28/01/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 25/02/2020 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/54 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/11/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR