İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Belen/Karapelit Mahallesi'nde dubleks konut ve arsası icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00944516
Şehir : Hatay / Belen
Semt-Mahalle : KARAPELİT MAH. / BELEN
Oda Sayısı : 4+1
: 170
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 10.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/38803 ESAS
Muhammen Bedeli
:
320,000 TL
Birinci Satış Günü
:
16.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
13.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2017/38803 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri :Hatay İl, Belen İlçe, 1505 Ada, 3 Parsel, KARAPELİT Mahalle/Köy, DUBLEKS EV VE ARSASI. Taşınmaz Dubleks Ev ve Arsası vasfındadır. Taşınmazın bulunduğu parsel 225 m2 yüz ölçümüne sahip, eğimli alan üzerinde dikdörtgen formunda olan Issume Konutları Sitesi içerisinde yer alan tapuda dubleks konut ve arsası olarak belirtilmektedir. Dubleks konut betonarme karkas bir binadır. Bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşmaktadır. 4 oda, bir salon, mutfak, banyo, wc ve bodrum ardiye odasından oluşmaktadır. Net alanı 170 m2'dir. Dış doğramalar PVC olup; ferforje korkuluk ve sineklik mevcuttur. Üstü kapalı 1 araçlık özel garajı mevcuttur. İç kapılar Amerikan panel kapıdır. Dairenin dış kapısı çelik kapıdır. Dış cephesi bakımlı, pencerelerde dekoratif söveler bulunmaktadır. Güneş enerjisi mevcuttur. Açık terasların yerleri seramik döşelidir. İç duvarlarlar alçı sıva üzeri plastik boyalıdır. Dubleks mesken bakımlıdır. Dağ ve kısmen deniz manzaralıdır. Belediyenin tüm hizmetlerinden faydalanmaktadır.
Adresi : Issume Konutları 4. Cadde 102 Sarımazı Belen / HATAY Yüzölçümü : 225,00 m2
İmar Durumu : 1/1000 Ölçekli Revizyon Uygulama İmar Planında Ayrık Nizam 2 Kat yapılaşmaya sahip konut alanında kalmaktadır. İnşaat Ruhsatnamesi olup; Yapı Kulllanım İzin Belgesi Bulunmamaktadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 2565 Sayılı Kanunun 28 nci Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Bölge İçerisinde Kalmaktadır.
1. Satış Günü : 16/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası / 2. Satış Günü : 13/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.
7-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/38803 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/02/2019

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR