İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Belen Fatih'te 160 m² dubleks daire icradan satılıktır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01065132
Şehir : Hatay / Belen
Semt-Mahalle : FATİH MAH. / BELEN
: 160
Bina Yaşı : 3
Bulunduğu Kat : Çatı Katı
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

ANALİZ 11.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/27891 ESAS
Muhammen Bedeli
:
300,009 TL
Birinci Satış Günü
:
15.11.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
10.12.2019 14:00
Satış Yeri
:
İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSKENDERUN
İCRA DAİRESİ
2018/27891 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Hatay İl, Belen İlçe, 3.KAT + ÇATI KATI 17 NO'LU Nolu Bağımsız Bölüm. Parsel üzerinde, bodrum + zemin + 3. katlı(çatı dubleks) binanın olduğu, 3 kattan iç merdiven ile üst kata çıkıldığı gözlenmiştir. Taşınmazın dış cephesi, ısı yalıtımlı sıva üzeri dış cephe boyası ile boyandığı, merdivenlerin mermer kaplı, korkulukların aluminyum korkuluk, daire içi yerlerin seramik, duvarların raspalı plastik badanalı, tavan kartonpiyerli, pencerelerin PVC pencere, kapıların Amerikan ahşap, dış kapı, çelik kapı, ıslak hacimleriin; seramik ve fayanslı, banyo ve lavabolu, tuvaletli ve duşakabinli, mutfak; hazır mutfak olup; alt üst dolaplı, suni mermer tezgahlı olduğu, binanın 3-4 yıl görünümünde olup; net 160,00m2'dir.

Adresi : Fatih Mahallesi, Mozaik Apt. No:44/4 17 No'Lu Dubleks Bağ. Bölüm. Belen / HATAY
Yüzölçümü : 1.030,99 m2
Arsa Payı : 180/3092
İmar Durumu : Taşınmaz 1/1000 Ölçekli imar Planı içerisinde, ayrık nizam 4 kat konut alanında kaldığı, yapı ruhsatı olarak yapıldığı ve yapı kullanım belgesinin alındığını, emlak vergisine esas taşınmazın kat irtifakının kurulduğu, ve tapu kaydına işlendiği, kat mülkiyetine geçilmediği gözlenmiştir.

Kıymeti : 300.009,00 TL
KDV Oranı : %8(05/05/2018 Resmi Gazetede Yayınlanan 30/04/2018 tarih ve 2018/11674 Sayılı Kanunun Geçici 3. Maddesi Gereği)
Kaydındaki Şerhler : Diğer : AT 2565 Sayılı Kanunun 28. Maddesi Gereği Yabancıların Taşınmaz Mal Edinemeyecekleri ve İzin Almadıkça Kiralayamayacakları Alan İçerisinde Yer Almaktadır.

1. Satış Günü : 15/11/2019 günü 14:00 - 14:05 arası/
2. Satış Günü : 10/12/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : İskenderun Adliyesi İcra Dairesi Satış Odası - İskenderun Adliyesi Zemin Kat PTT Yanı İSKENDERUN / HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İş bu ilan İ.İ.K.'nın 127. maddesi gereğince, tapuda adresi bulunmayan, tapuda ismi tam olmayan veya tapuda kayıtlı adresinde bulunamayan ve adli tebligatı iade edilen, tebligat yapılamayan ilgililere tebliğ yerine kaim olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/27891 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR