İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bayrampaşa\Kartaltepe'de 105 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01078472
Şehir : İstanbul / Bayrampaşa
Semt-Mahalle : KARTALTEPE MAH. / MURATPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 105
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 07.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/206 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
17.01.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
14.02.2020 10:45
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2019/206 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İSTANBUL İl , BAYRAMPAŞA İlçe , SAĞMALCILAR Mahalle/Mevki , - Ada No , 21525 Parsel No , 36/800 Arsa Payı , 491,00 Yüz Ölçümü , Çatı Arası Piyes Nitelikli 18 Numaralı Bağımsız Bölümün Tamamı.
Özellikleri: Satış konusu taşınmaz İstanbul ili, Bayrampaşa ilçesi, Kartaltepe mahallesi, 50.Yıl caddesi, No:48 Bayrampaşa adresinde ve tapuda ise İstanbul İli, Bayrampaşa ilçesi, Sağmalcılar mahallesi, 21525 parsel, 193 cilt, 19013 sayfada kayıtlı 491,00 m2 alanlı arsa üzerine inşa edilmiş olan ve kat irtifakı kurulu bulunan apartmanın 4. kattaki 36/800 arsa paylı 18.bağımsız bölüm numaralı Çatı arası piyesli mesken 2.sınıf yapı grubuna girmekte olup ,brüt 120,75 m2, net 105,00m2 alanındadır. Satış konusu çatı piyesli meskeninde bulunduğu parsel 50. Yıl caddesine cepheli olup, Ordu caddesine,Çukurova caddesine, Pazar caddesine ve Süleyman Şah caddesine oldukça yakın konumdadır. Satış konusu taşınmaz Bayrampaşa ilçesinin hareketli bölgesinde olup, şehir merkezine yakındır. Ana taşınmazın yakın çevresinde zemin katlar dükkan normal katlan mesken olan bitmiş yapıların yanında halende yapımlanna devam edilen konutlar da bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp her tarafa her türlü toplu taşıma araçlan ile gidilebilmektedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Satış konusu çatı arası piyesli meskeninde bulunduğu ana yapının dış cephesi ile meskenin iç mahallerin fotoğrafları Çatı arası piyesli meskeninde bulunduğu ana yapı betonarme karkas tarzında inşa edilmiştir .bodrum katı,zemin katı ve dört adette normal katları bulunmaktadır. Satış konusu mesken ana yapının 4.katında katında bulunmaktadır. Çatı arası meskenin alt katı 1 oda, bir salon, mutfak ,wc ,banyo ,dubleks katında ise bir , salon ,oda,mutfak .banyo bölümleri bulunmaktadır. Meskenin salonlar ile odaların döşemeleri laminant parke, antre ,banyo ve wc döşemeleri seramik, banyo +wc duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplamalıdır, meskenin giriş kapısı çelik kapı, İç kapılar ahşap ,pencere doğramaları PVC plastik doğramalı ve ısı camlıdır. Duvar ve tavan yüzeyleri alçı sıvalı,tavan plastik badanalı duvar yüzeyleri yağlı boyalı, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar ahşap kaplamalı, tezgah üzeri mermer kaplamalıdır. Çatı arası piyesli mesken kombi sistemli doğalgazlı kaloriferlidir. Ana yapı asansörlü olup, merdiven basamakları mermer, sahanlıklar seramik kaplamalıdır ,korkuluklar profil demir doğramalı ve yağlı boyalı , merdiven boşluğu duvar ve tavan yüzeyleri sıvalı ve plastik badanalıdır. Ana yapının dış cephesi sıvalı akrilik boyalıdır. Çatı ahşap çatı ve üzeri kiremitle kaplıdır. Keşif esnasındaki belirlemelerimize göre normal kat daire ile çatı arası piyesinin ayrı ayn olarak kullanılmakta olduğu belirlenmiştir. Çatı arası piyesli meskenin Elektrik, suyu ve doğalgazı mevcuttur.
Adresi:Kartaltepe mahallesi, 50.Yıl caddesi, No:48/18Bayrampaşa / İSTANBUL
İmar Durumu: Satışı yapılacak olan taşınmazla ilgili dosya içinde mevcut bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü İmar İşleri biriminin 24.06.2019 tarih ve E. 11568 sayılı yazılarında; Bayrampaşa ilçesi, Kartaltepe mahallesi,6/3 pafta,21525 parsel sayılı yer; 21.11.2005 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, Bayrampaşa Revizyon Uygulama İmar Planında ,blok nizam , h: 15,50 metre,(5 kat) yapılaşma koşullarında konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti: 450.000,00 TL
KDV Oranı: 5582 Sayılı yasanın 35. maddesi ile 3065 Sayılı KDV Kanunu’nun 17. maddesinin 4. fıkrasına eklenen (ş) bendi uyarınca istisna.
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 17/01/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 14/02/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat Salonu-B Blok 1.Kat Kapı No:B3-136 Nolu Oda
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.

3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/206 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/11/2019 *Örnek no:27

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR