İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bayrampaşa'da 110 m² çatı piyesli daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01183754
Şehir : İstanbul / Bayrampaşa
Oda Sayısı : 4+1
: 110
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 03.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/6164 ESAS
Muhammen Bedeli
:
650,000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.09.2020 11:00
İkinci Satış Günü
:
07.10.2020 11:00
Satış Yeri
:
İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat SalonuB Blok 3. Kat Kapı No:B3-336 Nolu Oda -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2019/6164 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : TAŞINMAZIN
Tapu Kaydı: İSTANBUL İl , BAYRAMPAŞA İlçe , SAĞMALCILAR Mahalle/Mevki , - Ada No , 22314 Parsel No , 40/133 Arsa Payı , 133,05 Yüz Ölçümü , Çatı Arası Piyesli Daire Nitelikli 5 Numaralı Bağımsız Bölümün Tamamı.
Özellikleri: Satış konusu taşınmaz İstanbul ili, Bayrampaşa ilçesi, Yıldırım mahallesi, Tutin sokak No:20 Bayrampaşa adresinde ve tapuda ise İstanbul İli, Bayrampaşa ilçesi, Sağmalcılar mahallesi, 22314 parsel,164 cilt, 16221 sayfada kayıtlı 133.05m2 alanlı arsa üzerine inşa edilmiş olan ve kat mülkiyeti kurulu bulunan apartmanın 3. kattaki 40/133 arsa paylı 5.bağımsız bölüm numaralı çatı arası piyesli mesken 110,00m2, net 96,00 m2 inşaat alanlıdır. Satış konusu meskeninde bulunduğu parsel Tutin sokağına cepheli olup, Şehir Parkı caddesine ,Ali Fuat Başgil caddesine, 50.yıl caddesine ve Hudut Yolu caddesine oldukça yakın konumdadır. Satışkonusu taşınmaz Bayrampaşa ilçesinin hareketli bölgesinde olup, şehir merkezine yakındır. Ana taşınmazın yakın çevresinde zemin katlar dükkan normal katları mesken olan bitmiş yapıların yanında halende yapımlarına devam edilen konutlar da bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşım sorunu olmayıp her tarafa her türlü toplu taşıma araçları ile gidilebilmektedir. Belediyenin her türlü alt yapı hizmetlerinden istifade etmektedir. Satış konusu meskeninde bulunduğu ana yapı betonarme karkas tarzında inşa edilmiş olup, bodrum katı, zemin katı ve üç adette normal katları bulunmaktadır. Satış konusu çatı arası piyesli meskenin mahallinde ve tapuda bağımsız bölüm numaralı ve onaylı mimari projesinin incelenmesinde çatı arası piyesli meskenin alt katında salon, 2 oda,antre, mutfak ,wc,banyo ve balkondan ibarettir. Meskenin salon ile odanın döşemeleri laminant parke, mutfak ,antre ,banyo + wc döşemeleri seramik, wc+ banyo duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplamalıdır, mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolaplar ahşap kaplamalı ,tezgah üzeri mermer ,tezgah alnı fayans kaplamalıdır, meskenin giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap ,pencere doğramaları PVC plastik doğramalı ve ısı camlıdır. Meskenin duvar ve tavan yüzeyleri alçı sıvalı,tavan karton piyer süslemeli ve plastik badanalı, duvar yüzeyleri yağlı boyalıdır. Çatı arası piyesinde ise 2 oda ve banyo bulunmaktadır. Oda döşemeleri laminant parke. wc banyo döşemeleri seramik, duvar yüzeyleri tavana kadar fayans kaplamalıdır, çatı arası piyesinin tavan yüzeyleri ahşap lambri ile kaplıdır. Duvar yüzeyleri alçı sıvalı ve yağlı boyalı ,iç kapılar ahşap ,pencere doğramaları PVC plastik doğramalı ve ısı camlıdır. Mesken doğalgazlı kombi sistemli kaloriferlidir . Elektrik , suyu ve doğalgazı mevcuttur. Ana yapı asansörlü olup, merdiven basamakları ve sahanlıklar mermer, korkuluklar ahşap doğramadan yapılmıştır. Merdiven boşluğu duvar ve tavan yüzeyleri sıvalı ve plastik badanalıdır ,dış cephesi akrilik boyalıdır. Çatı ahşap çatı ve üzeri kiremitle kaplıdır.
Adresi: Yıldırım mahallesi, Tutin sokak No:20 Bayrampaşa / İSTANBUL
İmar Durumu: Satışa konu olan taşınmazla ilgili dosya içinde mevcut bulunan Bayrampaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 23.12.2019 tarih ve E.28834 sayılı yazılarında; Bayrampaşa ilçesi, Yıldırım mahallesi, 22314 parsel sayılı yer; 21.11.2005 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli, Bayrampaşa Revizyon Uygulama İmar Planında blok nizam 4 kat irtifak Konut alanında kalmakta olduğu belirtilmektedir.
Söz konusu yerin işlem dosyasının tetkikinde 12.08.2004 tarih 2004/1578 sayılı Yapı ruhsatı alınmış olduğu belirtilmektedir.
Kıymeti: 650.000,00 TL KDV Oranı : %1 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/09/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 07/10/2020 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri: İstanbul 10. İcra Müdürlüğü Mezat SalonuB Blok 3. Kat Kapı No:B3-336 Nolu Oda -
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesini İstanbul 10. İcra Müdürlüğü T.Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı emanet hesabına T.C. kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanların müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir; alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Satıştan doğan Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile tahliye ve teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, tapu harcının 1/2'si satış bedelinden karşılanacaktır. Taşınmaz üzerinde ipotek alacağı bulunması halinde, ihale bedeli ipotek alacağını karşılamıyor ise taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenmeyecektir.
3- İpotek sahibi alacaklıların, irtifak hakkı sahiplerinin ve diğer ilgililerin (*) bu taşınmaz üzerindeki haklarını, özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını, dayanağı belgeler ile ilan tarihinden itibaren (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaklardır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacaktır. Bu fark varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127. Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara ve takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/6164 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.19/06/2020* Örnek no:27

(İİK m.126) (
*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.*
: Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR