İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Bayrampaşa Sağmalcılar'da 3+1 daire icradan satılıktır

İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891874
Şehir : İstanbul / Bayrampaşa
Semt-Mahalle : MURATPAŞA MAH. / MURATPAŞA
Oda Sayısı : 3+1
: 110
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/6436 ESAS
Muhammen Bedeli
:
450,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 10:30
Satış Yeri
:
İstanbul Adalet Sarayı 1.kat b3-136 numaralı oda b blok

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. İSTANBUL 10. İCRA DAİRESİ

2017/6436 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
İ.İ.K.133 Maddesi gereği; satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Bayrampaşa İlçesi, Sağmalcılar Mah. 22714 Parsel, 20/100arsa paylı, 4 Nolu Bağımsız Bölüm ''KONUT'' nitelikli taşınmazın tamamı.
Satışa konu taşınmaz; İstanbul ili, Bayrampaşa İlçesi, Muratpaşa Mahallesi, Demirhisar Caddesi No:26-28 adresinde bulunan “konut” nitelikli taşınmazdır. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul bodrum, zemin kat, 3 normal kat ve çekme kattan oluşmaktadır. Bodrum katta, Zemin katta ve normal katlarda birer daire bulunmaktadır. Binaya Demirhisar Caddesinden ve zemin kattan girilmektedir. Bina Demirhisar Caddesi ile 105. Sokak köşesinde yer almaktadır. Bina dış cephesi dekoratif kaplamadır. Bina giriş kapısı demir doğramadır. Merdivenler mermer kaplamadır. Satışa konu 4 b.b. nolu daire 2. Katta konumludur. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Daire 3 oda 1 salon 1 mutfak 1 banyo ve 1 hol hacimlerinden oluşmaktadır. Daire yaklaşık net 110 m2, bürüt 125 m2 kullanım alanlıdır. Islak zeminler seramik, oda ve salon zeminleri laminant parkedir. Yapının 8-10 yıllık olduğu düşünülmektedir. Bina belediye altyapı imkanlarından yararlanmaktadır. Binada elektrik, su ve doğalgaz bulunmaktadır.
Adresi : Muratpaşa Mah. Demirhisar Cad. No:26-28 D:4 Bayrampaşa / İSTANBUL
İmar Durumu : Bayrampaşa Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Resmi internet sitesi ve alınan bilgiye göre söz konusu taşınmazın; 21.11.2005 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Bayrampaşa Revizyon Uygulama İmar Planında; Blok nizam, 4 kat, konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 450.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 10:30 - 10:40 arası
Satış Yeri : İstanbul Adalet Sarayı 1.kat b3-136 numaralı oda b blok
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini İstanbul 10.İcra Müdürlüğü T. Vakıflar Bankası Çağlayan Adliye Şubesinde bulunan TR140001500158007265092207 İBAN numaralı hesabımıza T.C kimlik ve dosya numarası yazılarakyatırılması veya bu miktar kadar milli bir bankanın “şartsız, kesin ve süresiz” teminat mektubunu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat kartı olanları Müdürlüğümüzde bulunan POS cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olmasıve 805 sayılı Kanun'un 1. maddesine göre “döviz” teminat olarak kabul edilmez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK.127.Md. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ: Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (Mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanentebliğ olunur. 7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6436 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR