MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi'de net 135 m² daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01185941
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : TANDOĞAN MAH. / HANIMINÇİFTLİĞİ
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 07.07.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/36792 ESAS
Muhammen Bedeli
:
265,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.09.2020 11:01
İkinci Satış Günü
:
06.10.2020 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA İCRA DAİRESİ

2018/36792 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 3941 Ada, 1 Parsel, ÜÇBAĞLAR Mahalle/Köy, 33 Nolu Bağımsız Bölüm Battalgazi Belediyesi imar hudutları içerisindedir. Her türlü alt ve yapı hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yapı 22/05/2012 yapı ruhsatına sahip bina betonarme çerçeveli+perdeli sistem özelliğinde, zemin +9 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın bulunduğu mesken 5 bloklu site içerisinde ara sokağa bakan blokta bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre blokun çatısı ahşa oturtma üzeri kiremit kaplı, dış cephesi ısı yalıtımlı ve boyalıdır. Bina dört daire üstü yükselmekte çift asansörlü, kapıcılı, özel güvenlikli, site etrafı bahçe duvarı ile çevrili korkuluklu ve güvenlik kameralarıyla izlenmekte, site içerisinde çocuk oyun alanları, yapısal peyzajları yapılı, doğalgazlı merkezi ısıtmalı olan mesken 3 oda, 1 salon, banyo, mutfak, wc, lavabo, hol, antre, ve iki adet balkondan oluşmaktadır. Salon ve odaların zemini laminat parke kaplı, hol antre ve mutfak balkonlar yer seramik kaplama, banyo, wc, lavabo duvar ve zemin seramik kaplama tavanlar ise asma tavan, mutfak alt ve üst dolapları, yapılı, daire giriş kapısı çelik kapı oda kapıları ahşap laminat kaplı doğrama kapı, pencereler pvc doğrama camlar ısı yalıtımlı camdan oluşmaktadır. Taşınmaz brüt: 150 m2, net 135 m2'dir.
Adresi : Tandoğan Mah. Yeşilçam Cad. E Blok 8. Kat No: 33 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : Bina 18.063 m2 (33B.B. Brüt 150m2: net 135m2)
Arsa Payı : 1/190
İmar Durumu : İnşaat tarzı Uygulama imar planında ayrık nizam 10 kat (BL-5) E:1.75 yoğunluklu yapılaşma hakkına sahip konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 265.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/09/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 06/10/2020 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/36792 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/07/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR