MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi Üniversite Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01111982
Şehir : Malatya
Oda Sayısı : 1+1
: 58
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 5
Binadaki Kat Sayısı : 10
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 08.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/881 Talimat
Muhammen Bedeli
:
115,000 TL
Birinci Satış Günü
:
09.03.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
07.04.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2017/881 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 232 Ada, 2 Parsel, ÜNİVERSİTE Mahalle/Köy, 37 Nolu Bağımsız Bölüm Konu meskenin bulunduğu bina inşaatı 21.548,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine, 31.12.2010 Tarih 519/11 B sayılı yapı ruhsatı ile betonarme yapı strüktüründe başlamıştır. Bina; bodrum, zemin ve 10 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazın yer aldığı binada; zemin katta 4 adet dükkan, 1. katta 6 adet mesken,9 adet normal katta 8 er adet mesken olacak şekilde toplam, 82 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Değerleme konusu B Blokta ki meskenler, apartman girişine göre arkada konumlanmıştır. B blokta Bina girişi 1. kattan olup, binanın güney cephesinden yapılmaktadır. Binanın bodrum katında sığınak, doğalgaz, müştemilat bölümleri;Binada giriş kapısı alüminyum cam kapıdır. Binada çift asansör bulunmaktadır. Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer yapılmış olup, korkuluklar alüminyumdan yapılmıştır.
BAĞIMSIZ BÖLÜM ÖZELLİKLERİ
Konu taşınmazın yer aldığı taşınmaz proje ve mahallindeki girişleri aynı yönde olup, B Blok 37 nolu bağımsız bölüm daire bina girişine göre ön cephede yer almaktadır. Konu 232 Ada, 2 Parsel üzerinde yer alan B blok 37 nolu bağımsız bölüm numaralı taşınmaz; 1 Oda, Salon+mutfak, Wc+Banyo 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminat parke kaplı,duvarları alçılı sıvalı silikon boyalı, tavanları kartopiyerlidir. Salonda bulunan amerikan mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur. Wc+ Banyo olarak kullanılan bölümün duvarları ve yerleri mermer kaplı olup, tavanı ters tavandır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Dış cephe doğramaları pvc mamüldür.
Adresi : Bulgurlu Mah. Kanyon Cad. Mimar Sinan İnş. At. No: 42 B Blok Kat: 5 No: 37 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 21.548 m2(Bağımsız Bölüm: brüt : 67 m²olup;net ise 58 m² dir.)
Arsa Payı : 80/28750
İmar Durumu : İnşaat tarzı Dosyada Mevcut Battalgazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısında ve ekindeki imar krokisi incelendiğinde, Malatya İdare Mahkemesi kararına göre İmar Planı yürütme durdurma kararı olduğu
Kıymeti : 115.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 07/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/881 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR