MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/İzzetiye Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00953103
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : İZZETİYE MAH. / BATTALGAZİ
: 130
Bina Yaşı : 26-30 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 2
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 27.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/32943 Esas
Muhammen Bedeli
:
126,000 TL
Birinci Satış Günü
:
24.04.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
22.05.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ

2017/32943 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 473 Ada, 39 Parsel, İZZETİYE Mahalle/Köy, Zemin- 1 Nolu Bağımsız Bölüm Müdürlüğümüzce yapılan kıymet takdirine itiraz davası neticesinde Malatya 1. İcra Hukuk Mahkemesince tespit edilen kıymet takdirine esas bilirkişi raporunda:Taşınmaz kısmen bodrumlu + zemin +2 normal katlı her katında birer bağımsız bölüm olmak üzere toplam 3 bağımsızdan oluşan betonarme, yığma yapı tarzında yapılmış binanın zemin katında bulunmaktadır. Bağımsız bölümün tasdikli projesine göre üç oda bir salon, mutfak, banyo, wc, lavabo ve iki balkondan oluşmak üzere toplam brüt 105,00m2'dir. Ancak taşınmaz tasdikli projeye aykırı olarak oda ilavesi yapılarak alanı büyütülmüştür. Mimari projeye aykırı olarak taşınmaza bir oda ilavesi yapılarak toplam 130,00m2'ye çıkarılmıştır. Yine taşınmazın ortak alanlarına diğer kat malikleri haricen anlaşarak imara aykırı depo vs. yapılar yapmışlardır. Söz konusu yapılar kaçak olduğu için değerlendirmeye alınmamıştır. bağımsız bölümün odalar ve salon tabanları laminat parke, ıslak alanlar seramik kaplı. Balkon kapıları ve pencereler pvc çift camlı, mutfak dolaplı, doğalgaz kombi kaloriferli asgari 25-30 yıllık meskendir.
Adresi : Paşaköşkü Mah. Martı Sok. Dış Kapı No:7/1 Zemin Kat Daire:1 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 130 m2Arsa Payı : 2/6
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli UİP'na göre ikiz ayrık 5mt. ön bahçeli dört katlı alanda kalmaktadır.
Kıymeti : 126.000,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 24/04/2019 günü 14:00 - 14:05 arası 2. Satış Günü : 22/05/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/32943 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR