MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/İskender Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961725
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : İSKENDER MAH. / TAŞTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 114
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 4
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/28528 Esas
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 15:00
İkinci Satış Günü
:
28.05.2019 15:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/28528 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4887 Ada, 21 Parsel, İSKENDER Mahalle/Köy, 3 Kat 9 nolu BB Nolu Bağımsız Bölüm Değerlenmesi yapılacak gayrimenkul, İskender Mah. 3897 ada, 18 parsel üzerinde yer alan Bodrum Kat, Zemin kat ve 3 normal katta 13 adet bağımsız bölüm bulunan binanın 3. katında konulanmış olan, 9 bağımsız bölüm no'lu meskendir. Projesinde brüt 132 m2 alanlı olup, 3 oda solan mutfak hol antre banyo wc 3 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Tespit sırasında çevreden edinilen bilgiye göre odaların zeminleri laminat parke kaplı olup, mutfak hol ve ıslak hacimlerin zeminleri seramik kaplıolup, duvarları fayans konumludur. Duvarlar alçı sıvalı silikonlu boyalıdır. Mutfak dolabı ve mermer tezgahı vardır. Dış kapı çelik kapı olup iç kapılar Amerikan panel kapıdır. Pencereler pvc doğramadır. Isınması kombive panel radyotör ile sağlanmaktadır. Konu mesken hali hazırda mesken amaçlı kullanılmaktadır.9 nolu mesken brüt alanı toplam 132 m2 olup net kullanım alanı ise 114m2'dir. Tespit konusu bina betonarme karkas yapı özelleğinde olup; Çevre ve Şehircilik Bakanlığının m2 birim maliyet tebliğine göre III Sınıf B grubu yapılan bölümüne girmekte olup, tespit tarihi olan 2018 yılı itibari ile birim bedeli 966TL/m2'dir. Yapı 4 yaşında bina olup yıpranma durumu yaklaşık %5'tir.
Adresi : İskender Mah. Turgut Temelli Caddesi Beyazsu Sokak İnci Apt. No:16 No:9 Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü : 132 m2

Arsa Payı : 63/758
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Malatya Kenti 6. Etap İmar Planı Revizyonu adlı plan incelenmiş olup Konut alanında ayrık ikiz nizam 4 kat yapılaşmaya müsaadeli olduğu bilgisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Diğer : kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 28/05/2019 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/28528 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/03/2019(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR