MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/İskender mahallesinde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00896571
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : İSKENDER MAH. / TAŞTEPE
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Bina Yaşı : 5-10 Arası
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 16.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/496 Talimat
Muhammen Bedeli
:
154,008 TL
Birinci Satış Günü
:
23.01.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
18.02.2019 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/496 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4887 Ada, 6 Parsel, İSKENDER Mahalle/Köy, 1 Nolu Bağımsız Bölüm Dairesinin bulunduğu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup, üzeri kısmi teras ve kısmi kremit çatı örtüsü ile kaplıdır. Daire; salon, 3 oda, atre, ara hol, mutfak, banyo,lavabo-WC ile balkondan ibarettir. Elektrik ve suyu mevcut, ısınma sistemi doğalgaz bombilidir. İç kapılar ahşap panel kapı, dış kapısı çeliktir. Islak zeminler ve mutfak seramik, odalar ve salon liaminant parke kaplıdır. mutfak dolabı mevcuttur. Brüt alanı 136m², net kullanım alanı ise 112m²'dir. Bina yası 6-10 yıl aralığında olup yıpranma payı %10' dır. Borçlunun hissesi taşınmazda TAM' dır.
Adresi : İskender Mah. Neşriyat Sk. Doğan Apt. No: 39 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 585 m2
Arsa Payı : 5840/46800
İmar Durumu :İnşaat tarzı 5 m.ön bahçeli, ayrık ikiz nizam, 4 katlı konut alanında, yapı ruhsatı vardır, arsa birim m² vergi değeri yaklaşık 125TL'dir.
Kıymeti : 154.008,40 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 23/01/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 18/02/2019 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/496 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR