MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/Hüseyinbey Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01042226
Şehir : Malatya / Battalgazi
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Bulunduğu Kat : 3
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

BUSABAH 23.08.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/13625 Esas
Muhammen Bedeli
:
185,230 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
11.11.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2019/13625 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 3896 Ada, 3 Parsel, HÜSEYİNBEY Mahalle/Köy, 3.kat, 9 Nolu Bağımsız Bölüm Dairenin bulunduğu bina betonarme karkas yapı özelliğinde olup ; üzeriçatı örtüsü ile kaplıdır. Binada asansör bulunmamaktadır. Yapı Belediyenin her türlü altyapı ve üst yapı hizmetlerinden faydalanabilecek şekilde merkezi bir konumdadır.Daire;salon , 3 oda , antre , ara hol , mutfak, banyo , lavabo ? WC ile balkondan ibarettir. Elektrik ve suyu mevcuttur. Dairenin ısıtma sistemi doğalgaz kombilidir. Dış Kapı çelik ve İç kapılar ahşap panel kapıdır. Pencereler pvc doğramadır. Islak zeminler seramik , odalar laminant parke kaplıdır. Mutfak dolabı mevcuttur. Bahse konu dairenin bulunduğu bina yola cephelidir. Brüt alanı 158 m2 olup , net kullanım alanı ise 124 m2 dir. Yıpranma payı %10 dir. Borçlunun taşınmazdaki hissesi TAM' dır. Adresi : Kırçuval Mah. Aytaç Sk. Zehra Ana Apt. No: 28 Battalgazi / MALATYA Yüzölçümü : 382,34 m2Arsa Payı : 7/66
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Bitişik Nizam,4 Dört katlı Konut Alanı olarak ayrılmış olan alanda kalmaktadır. Üzerinde ruhsatlı yapı bulunmaktadır ve ruhsat 01/01/2013 yılından öncesine aittir. Kıymeti : 185.230,00 TL KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 11/11/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Gazete ilanı ile elektronik ilanın satış ilanı tebliğ olunamayan ilgililere tebliğ yerine sayılacaktır.(İİK 127 Mad.)
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/13625 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/08/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR