MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/Dernek Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01066620
Şehir : Malatya / Battalgazi
Oda Sayısı : 3+1
: 87
Bulunduğu Kat : 1
Binadaki Kat Sayısı : 4
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MALATYA 14.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/201 Talimat
Muhammen Bedeli
:
180,000 TL
Birinci Satış Günü
:
07.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
04.02.2020 10:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/201 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 12 Ada, 56 Parsel, DERNEK Mahalle/Köy, 2 Nolu Bağımsız Bölüm Meskenin bina inşaatı 175,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine, betonarme yapı strüktüründe yapılmıştır. Bina; bodrum, zemin ve 4 normal kattan oluşmaktadır. Zemin katta dükkan ve her katta birer daire bulunmaktadır. Binanın girişi doğu cephelidir. Bina girişi zemin kattan sağlanmaktadır. Giriş kapısı demir doğrama kapıdır. Merdiven, sahanlık ve basamaklar mermer kaplıdır. Bina dış cephesi akrilik boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır.
1. katta 2 nolu mesken bina girişine göre üstte konumlanmıştır. 3 oda, salon, mutfak, hol, antre, lavabo, kiler, banyo ve balkon hacimli olup odaların zeminleri laminat parkedir. Duvarlar alçı sıvalı boyalıdır. Mutfak dolabı ve mermer tezgahı vardır. Isınması kombi ile sağlanmaktadır. Dış kapısı çelik kapı olup pencereler pvc doğramadır.
Brüt alanı: 100 m2 Net alanı; 87 m2'dir.
Betonarme karkas yapı özelliğinde olup; 3 sınıf B grubu yapılar bölümündedir. Yapı 9 yaşında olup yıpranma durumu yaklaşık % 10'dur.
Adresi : Saray Mah. Beşkonaklar Cad. Sabribaba Apt. No: 60 K: 1 D: 2 Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : Bina 175 m2 (Mesken: Brüt alanı: 100 m2 Net alanı; 87 m2'dir. )
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Battalgazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 14/05/2018 tarihli 5520 sayılı yazısında ve ekindeki imar krokisi incelendiğinde, konu taşınmazın bitişik nizam 5 kat konut alanında kaldığı bilgisi bulunmaktadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 07/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 04/02/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/201 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR