MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/Dernek Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00950746
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : KERNEK MAH. / KANALBOYU
Oda Sayısı : 3+1
: 109
Banyo Sayısı : 1
Bina Yaşı : 21-25 Arası
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Binadaki Kat Sayısı : 6
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA SONSÖZ 22.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/33473 Esas
Muhammen Bedeli
:
74,750 TL
Birinci Satış Günü
:
30.04.2019 14:45
İkinci Satış Günü
:
30.05.2019 14:45
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/33473 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 337 Ada, 119 Parsel, DERNEK Mahalle/Köy, Zemin kat 1.nolu bb. Nolu Bağımsız Bölüm Kıymet takdiri yapılan ve satışa konu taşınmaz bodrum+zemin+6 katı betonarme bina içerisinde zemin katında 1 nolu meskendir. Dosya muhtevasında yapı ruhsatının bulumadığı tespit edilmiştir. Değer tesptine konu taşınmazın kat irtifakının incelenmesi neticesinde 3 oda, salon, antre, hol, mutfak, banyo, 1 adet balkondan oluşmaktadır.Yaklaşık brüt 115m2, net 109,6 m2 kapalı kullanım alanına sahiptir. Islak seramik, diğer bölümlerin zeminleri laminat parke, duvarlar alçı sıva üzeri boya kaplıdır. Değer tespitine konu mesken yeni bir yapı olup iç çephe duvarları alçı sıvalı ve plastik boyalıdır. Pencereleri bazı ahşap doğrama bazıları ise pvc doğramadır. İç kapılar ise ahşaptır. Giriş kapısı çelik kapı olan meskenin mutfak tezgahı ve dolabı mevcuttur. Isınma sistemi doğalgazlı olup elektrik ve sıhhı tesisatı kullanılabilir durumdadır. Taşınmaz 20-25 yıllık bir yapıdır. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi boyalı ve sıvalıdır. Meskenin bulunduu binanın çevresinde ihata duvarı ve içerisinde açık otopark mevcuttur.
Adresi : Kernek Mah. Kanal Boyu Şehir Hamit Fendoğlu Caddesi 13 Nolu Kantarcı Apartmanı Zemin Kat 1 Nolu Meskendir. Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 115 m2Arsa Payı : 164/2400
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Battalgazi İmar hudutları içerisinde, her türlü alt ve üst yapı hizmetlerinden faydalanmakta olup, taşınmaz şehir merkezine yakın bir mesafedir.
Kıymeti : 74.750,00 TLKDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 30/04/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
2. Satış Günü : 30/05/2019 günü 14:45 - 14:50 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/33473 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR