MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/Çamurlu Mahallesi'nde 3+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01024315
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : ÇAMURLU MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 3+1
: 149
Bulunduğu Kat : 6
Binadaki Kat Sayısı : 10
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
Yayınlandığı Gazeteler

MALATYA NET HABER 12.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/284 Talimat
Muhammen Bedeli
:
245,744 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/284 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri
Özellikleri : Malatya İl, Battalgazi İlçe, 4641 Ada, 14 Parsel, ÇAMURLU Mahalle/Köy, B1/6/...28 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz parsel üzerinde B+Z+10 kattan oluşan apartmanın 6.katında yer almaktadır. Meskenin bulunduğu yapı betonarme karkas niteliğinde olup yapıda çift asansör bulunmaktadır. Sitede bulunan daire 3 oda 1 salondan oluşmakta ısınma sistemi olarak doğalgaz kullanılmakta, giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap, pencereleri PVC doğramadır. Brüt 190m2 alana sahip olan dairenin net 1492 alana sahiptir.Islak hacimler seramik kaplama, odalar parke kaplama olup, mutfakta tezgah altı ve üstü dolap mevcuttur. Yapıda hen normal hem de ebeveyn banyosu bulunmakta, 2 balkonludur. Mimarlık ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2018 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Hakkında Tebliğ'e göre yapılar 3B grubu yapı sınıfında değerlendirilmiştir. Yapının yapım yılı ve fiziki durumu göz önünde bulunduruldurularak aşınma payı %4 olarak alınmıştır. Arsa olarak merkezi yerde olması tüm belediyecilik (su, elektrik, Kanalizasyon, taşımacılık vb)hizmetlerden faydalanır olması göz önünde bulundurularak m2 si 600TL olarak değerlendirilmiştir. Taşınmazın tamamı 245.744,01-TL olup borçlu tam hissesi satılacaktır.
Adresi : Çamurlu Mahallesi, Mursi Sokağı Panorama Sitesi B1 Blok 6.Kat No:28 Battalgazi / MALATYA

Yüzölçümü :Brüt 190m2, net 149 m2
Arsa Payı : 115/20027
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı UİP Yençok: Serbest, Taks:0,20, E:1,20 yoğunluklu yapılaşma hakkına sahip konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 245.744,01 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 18/09/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/284 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/07/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR