MALATYA İCRA DAİRESİ

Battalgazi/Bulgurlu Mahallesi'nde 1+1 daire icradan satılıktır

MALATYA İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00994866
Şehir : Malatya / Battalgazi
Semt-Mahalle : BULGURLU MAH. / BATTALGAZİ
Oda Sayısı : 1+1
: 58
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MALATYA 11.05.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/741 Talimat
Muhammen Bedeli
:
125,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.07.2019 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.07.2019 14:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MALATYA
İCRA DAİRESİ
2018/741 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Malatya ili, Battalgazi ilçesi, Bulgurlu Köyü, 232 ada, 2 nolu parselde kayıtlı ve 21.548,00 m² alanlı arsa nitelikli ana taşınmaz üzerinde bulunan B Blok 2. katta konumlu 13 bağımsız bölüm nolu 80/28750 arsa paylı mesken nitelikli taşınmazdır. Tam hissedir. Taşınmazın yakın çevresinde Turgut Özal Tıp Merkezi, Villalar, İnönü Ünüversitesi, Yeni Malatya Stadyumu bulunmaktadır. Önünden geçen caddeden toplu taşıma araçları geçmektedir. Sosyo ekonomik olarak iyi-orta gelir düzeyine sahip kişilerce tercih edilen bir bölgedir.Bölge yeni gelişmekte, teknik alt yapı çalışmaları bitmiştir.Bina; bodrum, zemin ve 10 normal kattan oluşmaktadır. Taşınmazın yer aldığı binada; zemin katta 4 adet dükkan, 1. katta 6 adet mesken,9 adet normal katta 8 er adet mesken olacak şekilde toplam 82 bağımsız bölüm bulunmaktadır.Taşınmaz B blokta ki mekenler, apartman girişine göre arkada konumlanmıştır. B blokta bina girişi 1. katta olup, binanın güney cephesinden yapılmaktadır. Bina giriş kapısı alüminyum cam kapıdır. Binada çift asansör bulunmaktadır.Binanın merdiven ve sahanlıkları mermer yapılmış olup, korkuluklar alüminyumdan yapılmıştır. Taşınmaz; 1 oda, salon+mutfak,Wc+banyo 1 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Odaların zeminleri laminat parke kaplı, duvarları alçılı sıvalı silikon boyalı, tavanları kartoppiyerlidir. Salonda bulunan amerikan mutfak dolabı ve tezgahı mevcuttur.Wc+banyo olarak kullanılan bölümün duvarları ve yerleri mermer kaplı olup, tavanı ters tavandır. Banyoda duş kabin bulunmaktadır. Daire giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar amerikan panel kapıdır. Dış cephe doğramaları pvc mamüldür. 13 nolu mesken brüt alanı toplam 67 m² olup; net kullanım alanı ise 58 m² dir. Yapı 8 yaşında olup yıpranma durumu yaklaşık %10 dur.
Adresi : Bulgurlu Mah. Kanyon Caddesi Mimar Sinan İnş. Apt. No:68/1 B Blok, Kat:2 No:13 Battalgazi/Malatya Battalgazi / MALATYA
Yüzölçümü : 21.548 m2
Arsa Payı : 80/28750
İmar Durumu : İnşaat tarzı Malatya İdare Mahkemesi kararına göre İmar Planı yürütme durdurma kararı olduğu ancak öncesinde E:1,50 Taks:0,25 Yençok:Serbest şeklinde müsaadeli olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 125.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 04/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 29/07/2019 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Malatya İcra Müdürlüğü Zemin Kat Halfettin Mah. Koru Sok. No:8/A BATTALGAZİ / MALATYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/741 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/05/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR