BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman/Tilmerç'te 3+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01076203
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : TİLMERC MAH. / GAP
Oda Sayısı : 3+1
: 124
Banyo Sayısı : 1
Bulunduğu Kat : 2
Binadaki Kat Sayısı : 4
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN ÇAĞDAŞ 02.11.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3167 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.01.2020 10:30
İkinci Satış Günü
:
31.01.2020 10:30
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ

2018/3167 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 387 Ada, 2 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, 2. Kat 9 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmaz 1.500,00 m2 alanlı arsa üzerine ayrık nizamda, betonarme karkas inşaat tarzında, 3 A yapı sınıfında bodrum+zemin+4 normal kat olarak inşa edilen binanın giriş cephesine göre sağ arka cephesinde konumludur. Bina dış cephe boyası ile kaplanmıştır. Taşınmaz mimari projesinde 3 adet oda, 1 salon, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 adet balkon alanlarında ibarettir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları amerikan panel kaplamalı ve pencereler pvc çift cam doğramadır. Salon ve odalar seramik kaplamalı olup , duvarlar ve tavanlar saten alçı üzeri saten boyalıdır. Mutfakta yerler seramik, duvarlar saten boyalıdır. Tezgah granit mermer, dolaplar ahşap malzemedendir. Banyoda duvarlar ve yerler seramiktir. Taşınmaz İbrahim Hakkı Caddesi üzerinden Batman Bölge Devlet Hastanesine 540 mt mesafededir. Belediyenin sağladığı teknik altyapı ve ve sosyal hizmetlerden yararlanmaktadır. Taşınmaz prajesinde brüt 124 m2 'dir.
Adresi : Gültepe Mah. İbrahim Hakkı Cad. Bereket Apt. 2. Kat No:52 Daire:9 Merkez / BATMAN
Arsa Payı : 124/1760
İmar Durumu : İnşaat tarzı Emsal: 1.20 , TAKSmax: 0.25 , Hmax: 15.50, Konut alanı olarak imarlıdır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 06/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 31/01/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3167 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR