BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman/Merkez'de 4+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00961848
Şehir : Batman
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.03.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2529 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
280,000 TL
Birinci Satış Günü
:
14.05.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
10.06.2019 11:00
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/2529 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 298 Ada, 1 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, B Blok 1. Kat 3 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın bulunduğu Mavi Kent Sitesi A ve B blok olmak üzere 2 bloktan oluşmaktadır. Her bir blokta 20 adet daire bulunmaktadır. Blokların dış cephesi montalama üzeri dış cephe kaplaması uygulanmıştır. Binada doğalgaz bağlantısı olup daireler kombi ile ısınmaktadır. Taşınmaz B blok 1. katta bina girişine göre sol cephede bulunan 3 nolu dairedir. Mimari projesine göre 4 oda, salon, mutfak, banyo, ebebeyn banyo, wc, 2 balkon, yüklük, hol ve antre düzenindedir. Zeminler; salon ve odalarda parke kaplı, antre, banyo ve wc yüzeylerinde seramik kaplamadır. Duvarlar, antre ve mutfakta alçı sıva üzeri saten bayo, salon ve odalarda duvar kağıdı, banyo ve wc seramik kaplamadır. Islak hacimler hariç tavanlarda kartonpiyer uygulaması mevcuttur. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Dairenin ana giriş kapısı çelik, iç bölümlere açılan kapılar ahşap, pencereler pvc doğrama, mutfak dolapları mdf ve tezgah mermerittir. Isınma ihtiyacı kombu ile sağlanmakta olup kombisi ve radyatörler monte edilmiştir. Taşınmaz tüm belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup sosyal yaşamın gerektirdiği market, okul, sağlık ocağı, çocuk parkı vb. alanlara yakın mesafededir. Taşınmaz brüt 190,00 m2 dir.
Adresi : Tilmerç Mah. 3853 Sokak No:4B Mavikent Sitesi B Blok Kat:1 No:3 Merkez / BATMAN
Arsa Payı : 186/7394
İmar Durumu : E=1.70 , Hmax=Serbest , Taksmax=0.20 olup konut alanı imarlıdır.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 14/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 10/06/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2529 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR