BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01115503
Şehir : Batman
Oda Sayısı : 3+1
Banyo Sayısı : 1
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN SONSÖZ 14.01.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/14756 ESAS
Muhammen Bedeli
:
250,000 TL
Birinci Satış Günü
:
11.03.2020 10:45
İkinci Satış Günü
:
10.04.2020 10:45
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ
2019/14756 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 213 Ada, 20 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, 18 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz mesken vasfında olup, imar planına uygun inşa edilmiş, apartman vasıflıiçersinide dördüncü katta bina girişine göre sağ kolda bulunmaktadır.Taşınmazın onaylı mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc ve balkon hacimlerinden meydana gelmektedir.Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel ahşap olup pencereleri PVC doğramadır.Taşınmazın inşaasında kullanılan genel işçilik ve malzeme kalitesi iyi seviyededir.Taşınmazın bulunduğu bölge orta ve orta üstü düzey gelir grubuna sahip insanların tercih ettiği bir bölgede olup toplu taşıma araçlarının güzergahına yakındır
Adresi : Bahçelievler Mah.1612 Sok.N:24 Saray Apt.K:4/18 Merkez/Batman
Yüzölçümü : 175 m2
Arsa Payı : 2/52
İmar Durumu : Taks: 0,40 , emsal : 1,60, Ayrık nizam 4 kat konut alanı şeklinde imarlıdır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gilbidir
1. Satış Günü : 11/03/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 10/04/2020 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/14756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR