BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman/Merkez'de 3+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00984615
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : BAHÇELİEVLER MAH. / GAP
Oda Sayısı : 3+1
: 145
Bulunduğu Kat : 4
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 20.04.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/71420 ESAS
Muhammen Bedeli
:
200,000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.06.2019 11:15
İkinci Satış Günü
:
18.07.2019 11:15
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN /MERKEZ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/71420 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 201 Ada, 16 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, 7 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınzaların yer aldığı parselde 534,13 m2 yüzölçümlü arsa üzerine tek blok olarak betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. değerlemeye konu taşınmaz mahalinde bodrum, zemin , asma 4 normal kat, üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır.bina içinde bodrum katta kazan dairesi ve depo, zemin katta dükkan ve bina girişi, asma katta dükkan eklentisi, 1. kattan 4. kata kadar her katta 2 şer adet mesken, mesken olmak üzere bina dahilinde toplam 14 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Mimari projeye göre Blok dahilinde 1 adet asansör bulunmaktadır. Taşınmaz 4. katta olup mesken vasfındadır.Taşınmazın bulunduğu yakın çevrede genellikle zemin katları iş yeri normal katları mesken amaçlı olarak kullanılan ve bodrum +zemin +4 normal kat olacak şekilde yapılaşma sözkonusudur.Taşınmazın onaylı mimari projesine göre 3 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc-lavabo ve balkon hacimlerinden meydana gelmektidir. Söz konusu taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel ahşap olup pencereleri pvc doğramadır. iç mekan özelliği olarak taşınmaz bünyesinde salon ve oda seramik, diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır. Taşınmazın inşaasında kullanılan genel işçilik ve malzeme kalitesi iyi seviyededir.
Adresi : Bahçelievler Mah.İnsan Hakları Bulvarı Divan Cad.N:78 Ekin Apt. 4. Kat N:7 Batman /Merkez
Yüzölçümü : 145 m2
Arsa Payı : 232/2252
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Batman Belediyesinin yazısına göre Taks:0,40, Emsal:2,00 , Ayrık Nizam 5 kat konut +ticari alanı ( Asma kat) şeklinde imarlıdır
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 18/06/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
2. Satış Günü : 18/07/2019 günü 11:15 - 11:20 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN /MERKEZ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/71420 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR