BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman merkezde 3+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00891046
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : İLUH MAH. / ÇARŞI
Oda Sayısı : 3+1
: 150
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 7
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 09.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2727 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
145,000 TL
Birinci Satış Günü
:
26.12.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
22.01.2019 11:10
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/2727 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 15645 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, Meydan Mevkii, 1. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina bodrum, zemin, 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Bina içerisinde bodrum katta sığınak, depo ve kazan dairesi, zemin katta 4 adet mesken ve bina girişi, 1. kattan 5. kata kadar her katta 4 er adet mesken olmak üzere bina dahilinde toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın mimari projeye göre antre, 3 oda, salon, mutfak, hol, banyo, duş, kiler, wc ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları panel ahşap olup, pencereleri PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri şap beton, diger tüm hacimleri ise seramik kaplıdır. Oda duvarları yağlı boya olup tavanlar ıda dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap, tezgahı granit ürünlerle kombine edilmiştir. Islak hacim zeminleri seramik kaplı, duvarları fayans kaplı, tavanları ise PVC ters tavandır. Taşınmazın bulunduğu bölge mesken yoğunlukta olup sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlara orat mesafe uzaklıktadır. Taşınmaz 150 m2 'dir.
Adresi : Kültür Mahallesi 2622. Sokak No:25/21 Merkez / BATMAN
Arsa Payı : 149/3467
İmar Durumu : ---
Kıymeti : 145.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 26/12/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 22/01/2019 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2727 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR