BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman/Merkez'de 2 adet daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927881
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : İLUH MAH. / ÇARŞI
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 11.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/3095 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
230,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.03.2019 10:30
İkinci Satış Günü
:
29.03.2019 10:30
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ
2018/3095 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 172 Ada, 8 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, B Blok 4. Kat 14 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar orta mesafe uzaklıkta karşılanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu parsel A-B-C olmak üzere 3 bloktan oluşmaktadır. Taşınmaz B Blokta bulunmakta olup bina bodrum, zemin, 6 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Bina içerisinde bodrum katta otopark, sığınak ve 3 adet depo, zemin katta 2 adet mesken, kapıcı dairesi ve bina girişi, 1. kattan 6. kata kadar her katta 3 er adet mesken olmak üzere bina dahilinde 20 adet mesken bulunmaktadır. Bina içerisinde mimari porjeye göre 1 adet asansör bulunmaktadır. Değerlemeye konu taşınmaz 4 katta bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre antre, salon, 3 adet oda, mutfak, duş, banyo, wc-lavabo hacimlerinden meydana gelmektedir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel olup pencereleri PVC doğramadır. İç mekan özelliği olarak; taşınmaz bünyesinde salon ve oda zeminleri şap beton, diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır. Oda duvarları yağlı boya ila kaplı olup tavanlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap, tezgahı granit ürünlerle kombine edilmiştir. Islak hacimleri seramik kaplı, duvarları fayans kaplı, tavanları ise pvc ters tavandır. Taşınmaz 160 m2 'dir.
Adresi : Kültür Mah. Mezopotamya Caddesi 2629. Sokak No:25 Vip Sitesi B Blok Kat:4 No:14 Merkez / BATMAN
Arsa Payı : 7600/407953
Kıymeti : 230.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 30/12/2018 tarih ve 535 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı Gereği )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN


2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 142 Ada, 4 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, Pınar Mevkii, 6. Kat 22 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. sosyal ihtiyaçlar orta mesafe uzaklıkta karşılanabilmektedir. Taşınmazın bulunduğu bina 2 bodrum, zemin, asma ve 7 normal kat olmak üzere toplam 10 kattan oluşmaktadır. Bina içerisinde 2 bodrum katta otopark, 1. bodrum katta otopark ve sığınak, zemin katta otopark, kazan dairesi, kapıcı dairesi ve 2 adet dükkan, asma katta 2 adet dükkan eklentisi, 1. kattan 7. kata kadar her katta 4 er adet mesken olmak üzere toplam 30 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Değerlemeye konu taşınmaz 6 katta bulunmaktadır. Taşınmaz onaylı mimari projesine göre antre, salon, 1 adet oda, banyo-wc hacimlerinden meydana gelmektedir. Giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap panel olup pencereleri PVC doğramadır. İç mekan özelliği olarak; taşınmaz bünyesinde salon ve oda zeminleri şap beton, diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır. Oda duvarları yağlı boya ila kaplı olup tavanlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap, ıslak hacim zeminleri seramik kaplı, duvarları fayans kaplı, tavanları ise pvc ters tavandır. Taşınmaz 55 m2 'dir.
Adresi : Fatih Mah. Ahmet Necdet Sezer Bulvarı No:4 Park Rezidans 322/10 Kat:6 No:22 Merkez / BATMAN
Arsa Payı : 59/1929
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 04/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 29/03/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN


Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/3095 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR