BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Merkez'de 2+1 daire icradan satılıktır

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01062065
Şehir : Batman
Oda Sayısı : 2+1
: 155
Binadaki Kat Sayısı : 8
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN ÇAĞDAŞ 04.10.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/393 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190,000 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
23.12.2019 11:00
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ


2019/393 TLMT.


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 191 Ada, 6 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, Zemin Kat 2 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmaz 1.066,00 m2 yüzölçümlü arsa üzerine ayrık nizam betonarme yapı tarzında inşa edilmiş apartmanın zemin katında bina girişine göre sağ cephede yer almaktadır. Apartman bodrum, zemin, 6 normal kat olmak üzere toplam 8 kattan oluşmaktadır. Binaya ait 1 adet asansör bulunmakta olup ısınma şekli doğalgaz kombi olacak şekilde tesisat bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz onaylı mimari projesine göre 2 oda, salon, mutfak, antre, hol, banyo, wc-lavabo ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel ahşap olup pencereleri PVC doğramadır. Salon ve oda zeminleri seramik, diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır. Oda duvarları yağlı boya olup tavanlarında dekoratif kartonpiyer mevcuttur. Mutfak dolapları ahşap, tezgahı granit ürünlerle kombine edilmiştir. Islak hacim zeminleri seramik kaplı, duvarları fayans kaplı, tavanları ise pvc ters tavandır. Taşınmazın bulunduğu bölge mesken yoğunlukta olup sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş, sağlık ocağı, okul, market vb. ihtiyaçlar orta mesafede karşılanabilmektedir. Taşınmaz projesinde toplam 155 m2 'dir.
Adresi : Gültepe Mah. Ömer Muhtar Bulvarı Kerem Apt. No:5 Zemin Kat Daire:2 Merkez / BATMAN
Arsa Payı : 2/28
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık Nizam 6 Katlı, TAKS:0.30 , KAKS:1.80 , Konut+Ticaret Alanı Olarak İmarlıdır.
Kıymeti : 190.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 843 Sayılı Cumhurbaşkanı Kararı Gereği )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 28/11/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 23/12/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/393 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR