BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman/Merkez Belde Mahallesinde 160 m² 4+1 daire icradan satılıktır (çoklu satış)

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01046425
Şehir : Batman / Merkez
Semt-Mahalle : BELDE MAH. / GAP
Oda Sayısı : 4+1
: 160
Bulunduğu Kat : 1
Yayınlandığı Gazeteler

BATMAN ÇAĞDAŞ 05.09.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2019/270 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
290,000 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2019 10:45
İkinci Satış Günü
:
02.12.2019 10:45
Satış Yeri
:
Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BATMAN İCRA DAİRESİ

2019/270 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 174 Ada, 4 Parsel, TİLMERÇ Mahalle/Köy, 5 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz 1. katta A bloktadır. Mesken vasfındadır. imar planına uygun olarak inşa edilmiş apartman vasıfyı, 1. katta bina girişine göre sol kolda yer almaktadır. Taşınmazın onaylı mimarı projesine göre antre, salon, 4 adet oda, mutfak, duş banyo, wc-lavabo ve 2 adet balkon hacimlerinden meydana gelmektedir. Taşınmazın giriş kapısı çelik kapı, iç kapıları panel ahşap olup pencereleri PVC dir. Taşınmazın inşaasında kullanılan genel işçilik ve malzeme kalitesi iyi seviyedidir.Taşınmaz yapılaşmanın yoğun olduğu bölgede, sosyal yaşamın gerektirdiği alışveriş sağlık ocağı, okul market vab. sosyal ihtayaçlar orta mesafede uzaklıktadır.
Adresi : Belde Mah. Ahmet Necdet Sezer Bulvarı N:14 Derya Park Sitesi A Blok K:1 N:5 Merkez/Batman
Yüzölçümü : 160 m2
Arsa Payı : 19/6875
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Emsal:2,80 , Hmakx:39,50 metre , Konut +ticari +AVM+Trizm ve Konaklama tesis alanı şeklinde imarlıdır
Kıymeti : 290.000,00 TL
KDV Oranı : %8 ( 20,03,2019 tarih ve 843 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’nın 2. maddesi ile )
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 01/11/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
2. Satış Günü : 02/12/2019 günü 10:45 - 10:50 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU /BATMAN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50'sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/270 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR