BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Batman Kültür Mahallesi'nde icradan satılık 3+1 daire

BATMAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00941717
Şehir : Batman
Oda Sayısı : 3+1
: 135
Bulunduğu Kat : 3
Binadaki Kat Sayısı : 5
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE 06.02.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/68406 ESAS
Muhammen Bedeli
:
225,000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.04.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
08.05.2019 11:00
Satış Yeri
:
BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. BATMAN İCRA DAİRESİ

2018/68406 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Batman İl, Merkez İlçe, 314 Ada, 4 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmazın bulunduğu bina A blok +bodrum +zemin+ 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Taşınmazın mimari projesine göre binanın bodrum katında sığınak, kazan dairesi ve otopark, zemin katında bina girişi ve 4 adet mesken, 1. kattan 5. kata kadar her katta 4 adet mesken olmak üzere toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. mimari projeye göre her bir blok dahilinde 1 adet asansör vardır. Taşınmaz 3. kattadır. Taşınmaz mimarı projeye göre 3 oda, salon, mutfak, banyo wc lavabo, antre hol ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon ve oda zeminleri laminat park akaplı olup diğer tüm hacimlerde ise seramik kaplıdır. Pencereleri PVC dir. Dış kapısı çeliktir. mutfak dolapları ahşap ve tazgahı granittir. Taşınmazın ısınma sistemi kombi ile yapılacak şekilde tesisat vardır. Taşınmazın inşaasında kullanılan genel işçilik ve malzame iyi seviyededir.

Adresi : Kültür mah. Cizre bulvarı , 134. Sokak, öz alıcıyapı A blok K: 3 N: 16 Merkez Batman
Yüzölçümü : 135 m2
Arsa Payı : 145/5063
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Ayrık nizam 6 katlıTAKS : 0,40 , KAKS 2,40 , konut alanı olarak imarlıdır
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 08/04/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 08/05/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : BATMAN ADLİYESİ MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/68406 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/02/2019

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR